Активность гриппа в Европе находится на межсезонном уровне

Активність грипу в Європі знаходиться на міжсезонному рівні

За тиждень, який завершився 15 листопада, в Європейському регіоні 7 зразків із недозорних джерел дали позитивний результат на вірус грипу: 3 типу A і 4 типу B

 Віруси грипу не були виявлені в зразках від людей з респіраторними захворюваннями, які надійшли в дозорні пункти первинної медичної допомоги. Про це повідомляє Європейське регіональне бюро ВООЗ

З початку сезону 60 з 63 997 недозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 32 виявилися типом A і 28 типом B.

19 з них були підтиповані як A (H3) та 5 як A (H1) pdm09. 2 з 28 вірусів типу B належали до лінії B/Victoria, інші не були віднесені до будь-якої лінії.

Ще 1 зразок грипу був виявлений із дозорних джерел.

Станом на останній звітний тиждень для Європейського регіону активність вірусу грипу в дозорних зразках залишалася нижчою за епідемічний поріг, який встановлений на рівні 10%.

Читайте ще: Протягом минулого тижня на ГРВІ захворіло майже 177,5 тисяч мешканців України

З 33 країн і територій, які представили дані по інтенсивності грипу, 29 повідомили про активність на базовому рівні, 1 країна повідомила про середню інтенсивність (Грузія) і 3 країни – про низьку інтенсивність грипу (Азербайджан, Сербія і Словаччина).