Як вірус грипу циркулює по місту протягом сезону

Як вірус грипу циркулює по місту протягом сезону

Інформація про алгоритм поширення сезонного грипу може бути корисною для планування методів по боротьбі з розповсюдженням респіраторних захворювань в містах

Як показує нинішня пандемія, респіраторні захворювання можуть швидко поширюватися. Важливо розуміти, як захворювання «гуляють» по світу, але ще важливіше знати, що є основним фактором передачі респіраторних захворювань, таких як SARS-CoV-2 або грип, пише medicalxpress.

Не знаючи методів боротьби і важливих факторів локального поширення SARS-CoV-2, країни закриваються і вдаються до локдауну, щоб знизити навантаження. Як і з SARS-CoV-2, відносно мало що відомо про локальне поширення сезонного грипу, незважаючи на те, що він щорічно вражає значну частину населення.

Читайте ще: Гострі вірусні захворювання дихальних шляхів у дітей: як усунути причину

Для цього дослідження вчені зібрали зразки грипу та демографічну інформацію про 663 пацієнтів з двох лікарень і різних приватних клінік міста Базель (Швейцарія) за сезон грипу 2016-2017 рр. Генетичні послідовності вірусу грипу показали, що на сезон вплинули сотні випадків, завезених в місто ззовні. Деякі дані свідчать про те, що динаміка передачі по Базелю пов’язана з температурою. Крім того, виявилося, що люди похилого віку більше заражалися і поширювали грип у своєму середовищі спілкування. А діти шкільного віку зіграли більшу роль у локальному поширенні грипу, ніж дошкільнята.

На думку вчених, отримані результати можуть допомогти створити більш раціональні та ефективні заходи для зниження величезного соціального навантаження, викликаного сезонним грипом. Адже автори ясно визначили, що віруси грипу неодноразово ввозилися до Базелю з усього світу протягом одного сезону.