Грип у дітей

Гострі вірусні захворювання дихальних шляхів у дітей: як усунути причину

На сьогодні відомо понад 200 вірусів збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що характеризуються ураженням верхніх дихальних шляхів, а також загальною інтоксикацією організму та утворюють безліч груп (віруси парагрипу, грипу, аденовіруси, риновіруси, ентеровіруси тощо). Отже, скільки цих вірусів насправді – важко підрахувати. А з огляду на той факт, що деякі з вірусів здатні швидко змінюватися, а також заражати тварин і утворювати щоразу зовсім нові типи, очевидно, що вірусів, що вражають респіраторну систему величезна кількість. Відомо, що за все життя людина не може сформувати імунну відповідь до всіх  вірусів. Тому люди так багато і часто хворіють на гострі респіраторні вірусні захворювання.

Різні, на перший погляд, віруси об’єднують за одним критерієм – здатністю вражати дихальну систему людського організму. Симптоми, що виникають при цьому  часто схожі. Йдеться про такі прояви, як кашель, нежить, чхання, підвищена температура тіла, біль у горлі, головний біль. Також можуть з’являтися так звані симптоми інтоксикації: відчуття розбитості і втомлюваності, м’язові болі, втрата апетиту. Біль в горлі виникає приблизно в 40% випадків, кашель – в 50%, тоді як м’язові болі спостерігаються приблизно в 50% випадків захворювання на гострі вірусні респіраторні інфекції.

Читайте також: Чим небезпечний вірусний бронхіт під час застуди, що треба знати

Безумовно, кожен з цих  вірусів викликає характерні для нього прояви. Наприклад, риновіруси через переважне ураження слизової оболонки носа викликають розвиток риніту (нежить) при незначному підвищенні температури тіла і відсутності інших типових для гострих респіраторних вірусних симптомів. Аденовіруси частіше  вражають слизову очей (кон’юнктивіт), верхніх дихальних шляхів і мигдаликів (тонзиліт), можливі симптоми запалення кишечника (вірусний ентерит) з появою болів в животі, блювання і проносу. Такі самі кишкові прояви на тлі вірусного ураження верхніх дихальних шляхів виникають, якщо в організм потрапив ентеровірус. Респіраторно-синцитіальний вірус вражає переважно нижні відділи дихальної системи людини і частіше викликає у маленьких дітей і осіб похилого віку бронхіоліти, які супроводжуються задишкою. Підвищення температури тіла до високих цифр (38-39 ° С), відсутність в перші дні нежитю і чхання, сухий кашель більше характерні для захворювання на грип. Вірус парагрипу переважно вражає верхні і нижні дихальні шляхи: гортань (ларингіт) і трахею (трахеїт). У малюків цей вірус є найбільш частою причиною розвитку несправжнього крупу.

Читайте також: Атипова пневмонія. Що треба знати, аби вчасно розгледіти

Незважаючи на вдавану очевидність і простоту розмежування проявів різних гострих респіраторних вірусних інфекцій, в реальному житті їх важко відрізнити. Адже часто в епідемічний сезон циркулює відразу кілька вірусів респіраторних захворювань, які здатні одночасно заражати одну і ту саму людину і вражати різні відділи дихальної системи. Тому встановити на підставі наявних симптомів зв’язок між ураженим відділом дихальних шляхів і вірусом дуже складно.

З огляду на різноманіття вірусів, що вражають дихальну систему на перший план виходить питання: як впоратися з численними представниками цього сімейства. Адже, якщо для боротьби з вірусом грипу є спеціальні протигрипозні препарати, то як же впоратися з іншими (а їх більшість!) вірусами?

Безумовно, рішення цього питання краще довірити лікарю, до якого потрібно звернутися при появі перших симптомів застуди. Лікар може призначити препарат з прямою противірусною дією Флавовір. Він пригнічує розмноження  вірусів, що вражають дихальні шляхи та вірусів грипу. Тому не потрібно витрачати час і розбиратися, який саме вірус викликав захворювання. Призначення препаратів з прямою противірусною дією з моменту появи перших симптомів захворювання дає змогу знизити кількість вірусів, які завдяки Флавовіру не  збільшують свою чисельність. Таким чином, зберігається здатність організму людини протистояти вірусній атаці в сезон високої захворюваності і в період епідемій.

Читайте також: Гомеопатія при ГРВІ та ГРИП: безпечно не означає ефективно

Особливо цінний прямий вплив таких препаратів на віруси, що вражають респіраторну систему у дітей. Саме ранній дитячий вік вважається найбільш вразливим у боротьбі з вірусами, в тому числі гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу. Оскільки імунітет дитини ще не сформований, а всі віруси, з якими він стикається, йому не знайомі, то без препарату з прицільним впливом на віруси просто не обійтися. Перш за все, це стосується немовлят, імунна система яких, ще не готова дати гідну відповідь вірусам. Можливість застосовувати Флавовір від народження істотно полегшує це завдання.

Загалом, віруси, що вражають дихальну систему завдають людям чимало клопоту. Правильне, своєчасно розпочате лікування за допомогою прямого противірусного препарату Флавовір – гідна відповідь величезній кількості агресивних і мінливих вірусів.

Лариса КУЗНЄЦОВА, лікар-імунолог, педіатр, професор кафедри клінічної імунології та алергології НМАПО ім. Шупика