Лабораторія для виявлення грипу

Американці створили швидкісну переносну лабораторію для виявлення грипу

 Дослідники CDC розробили портативний набір для тестування на грип, який удвічі скорочує час, необхідний для аналізу вірусів грипу

Минулого тижня Центр по контролю захворювань США (CDC) оголосив, що фахівці відділу боротьби з грипом створили портативну лабораторію, яка може визначати послідовність генома грипу та аналізувати віруси грипу в режимі реального часу. Для цього не доведеться відправляти зразки в лабораторію – все можна буде зробити на місці.

Цей переносний набір, який називається Mia (Mobile Influenza Analysis), дозволить проводити секвенування грипу в польових умовах, що мінімум в два рази скоротить час, необхідний для генетичного аналізу вірусів грипу і дозволить отримувати дані в реальному часі.

В дослідженні на тваринах команда змогла успішно використовувати Mia для вилучення, секвенування та аналізу зразків грипу всього за 14,5 годин. Зазвичай ця процедура займає більше часу, адже зразки повинні бути відправлені в лабораторію для дослідження. Нещодавно опублікована стаття докладно розповідає про успішне використання Mia для виявлення і швидкого аналізу вірусів грипу A, які з’явилися під час спалаху грипу серед свиней в 2018 році.

Читайте ще: В Україні вже зареєстрували 26 смертей від грипу

Крім того, згідно із заявою CDC, експерти, які розробили Міа, оцінюють, що завдяки проактивному епіднагляду та використання Mia, вакцини від грипу можна буде створювати швидше.