Омікрон може бути набагато небезпечнішим за Дельту, немає точних даних, чи захистить від нього існуюча вакцина
Новий потенційно заразніший варіант коронавірусу Омікрон з’явився в більшості європейських країн у суботу, лише через кілька днів після того, як був виявлений у Південній Африці, повідомляє Medical Хpress.
У зв’язку з цим Великобританія посилила правила носіння масок і перевірки тих, хто прибуває з-за кордону. З вівторка всім пасажирам, які прибувають до Великобританії, пропонується пройти тест ПЛР на COVID-19 та самоізолюватися, доки не буде отримано негативного результату.
Багато країн уже запровадили обмеження на перельоти з південної частини Африки, хоча Всесвітня організація охорони здоров’я закликає цього не робити до з’ясування всіх ризиків, які несе новий штам.
Проте, експерти вже заявляють, що новий варіант може бути більш стійким до захисту, запропонованого вакцинами, у зв’язку з цим пандемія може тривати довше, ніж передбачалося.
Омікрон може бути стійкий до вакцин через мутовані спайкові білки. Повідомляється, що варіант B.1.1.529, виявлений спочатку в ПАР і названий в подальшому Омікроном, є відгалуженням старого варіанту під назвою B.1.1, він має 32 мутації.
У ВООЗ вже заявили про те, що новий штам коронавірусу Омікрон може призвести до нових спалахів захворюваності. ВООЗ зазначає, що складність нового штаму в тому, що він має багато мутацій, і незрозуміло, наскільки існуючі вакцини ефективні. Організація закликає прискорити темпи вакцинації.
Ряд фармацевтичних фірм, включаючи AstraZeneca, Moderna, Novavax і Pfizer, заявили, що мають плани з адаптації своїх вакцин з урахуванням появи Омікрона. Pfizer та BioNTech заявили, що вони розраховують внести корективи у свою вакцину приблизно через 100 днів.
Читайте ще: Підступний COVID-19: симптоми по днях після зараження
Повідомляється, що новим штамом можуть заразитися люди, які вже перехворіли на коронавірус.
Фахівці відзначають, що при зараженні новим варіантом COVID-19 не зникають нюх та смак, а спостерігається лише підвищення температури та занепад сил.
Поки більшою мірою він вражає молодих людей.
В Україні цей штам поки не зафіксований.