Деякі ліки від хронічних захворювань можуть впливати на перебіг грипу

Деякі ліки від хронічних захворювань можуть впливати на перебіг грипу

Експерименти, проведені дослідниками з Норвегії, Естонії та Фінляндії, показали, що деякі препарати можуть зробити грип активнішим

Щорічно мільйони людей потрапляють до лікарень і тисячі вмирають від інфекції, викликаної вірусом грипу A (FLUAV). Більшість випадків госпіталізацій і смертей припадає на людей похилого віку. Багато з цих літніх пацієнтів залежать від лікування основних хронічних захворювань, таких як артрит, діабет і гіпертонія.

Вчені припустили, що препарати для лікування основних хронічних захворювань можуть впливати на реакцію на інфекцію FLUAV і, таким чином, сприяти захворюваності і смертності, пов’язаної з грипом, повідомляється в MDPI.

Спершу експерти ідентифікували 45 активних сполук зі списку ліків, які зазвичай призначають при деяких хронічних захворюваннях. Вони перевірили вплив 45 препаратів на життєздатність, транскрипцію і метаболізм псевдо-і FLUAV-інфікованих клітин людини.

Аналіз показав, що такі препарати, як аторвастатин, кандесартан і гідроксокобаламін, можуть модулювати взаємодію FLUAV з кліткою-хазяїном. Експерименти in vitro показали, що при нецитотоксичних концентраціях ці сполуки впливають на транскрипцію і метаболізм FLUAV- і псевдо-інфікованих клітин. Гіпотеза заснована на експериментах з комп’ютерними моделями в лабораторії.

Читайте ще: Противірусні препарати слід призначати у перші години інфікування SARS-CoV-2 – глава Союзу споживачів медичної продукції

Грип A – найбільш часта причина сезонних епідемій. На його частку щорічно припадає від 3 до 5 мільйонів госпіталізацій і від 250 000 до 500 000 смертей.