Новий пристрій діагностує у дітей синдром «лінивого ока» за 2,5 секунди

Новий пристрій діагностує у дітей синдром «лінивого ока» за 2,5 секунди

Швидку діагностику, а значить своєчасне лікування дітей з «лінивим оком», забезпечить портативний пристрій. Адже амбліопію (або синдром “лінивого ока”) не можна вилікувати за допомогою окулярів або контактних лінз

Без лікування цей стан може привести до погіршання навчання в школі та проблемного сприйняття навколишнього світу.

«Педіатри та інші медичні працівники зможуть використовувати це сканер для визначення амбліопії у дітей у ранньому віці, коли її легше лікувати», – зазначає доктор Майкл Чанг, директор Національного інституту очей США. Дослідники протестували свій пристрій на 300 дітях віком від 2 до 6 років. Спочатку зір дітей перевірили на новому пристрої, а потім у офтальмолога, пише medicalxpress.

Новий скринінговий пристрій оцінює здатність очей фіксуватися водночас. До очей дитини підносять прилад і просять сфокусуватися на смайлику. Пристрій сканує сітківку очей і визначає, чи є відхилення.

У підсумку за допомогою пристрою у шести дітей були виявлені амбліопія або косоокість. Ці ж діагнози виявив і офтальмолог. Але пристрій також визначив, що ще у 45 дітей може розвинутися амбліопія або косоокість. Офтальмолог таких передумов не встановив.

Читайте ще: Противірусні препарати слід призначати у перші години інфікування SARS-CoV-2 – глава Союзу споживачів медичної продукції

«Щоб виконати на пристрої тест і записати результати, потрібно 28 секунд. Це важливо з міркувань його використання в умовах інтенсивної педіатричної допомоги, – підкреслює доктор Шайвал Шах. – На сам тест потрібно 2,5 секунди уваги дитини».

Амбліопія – основна причина втрати зору на одному оці, якій можна запобігти. Це не рідкісне захворювання, в Сполучених Штатах воно зустрічається у трьох дітей зі ста. Базові скринінгові тести перевірки зору не можуть визначити її у маленьких дітей, у яких мозок вчиться збирати зображення з двох очей і з’єднувати в одну картинку. Амбліопія розвивається, коли зсув або погіршення різкості в одному оці перешкоджає мозку обробляти візуальну інформацію, в результаті чого він бере її від одного здорового ока. Лікування амбліопії зазвичай являє собою накладення пов’язки на здорове око з метою поліпшення зору слабкого ока. Але в міру дорослішання дитини цей метод менш ефективний.