Вундеркінд із Бельгії мріяв закінчити ВНЗ у дев’ять років та створити штучні серце або нирки
Наймолодший вундеркінд у світі Лоран Сімонс у свої дев’ять років планував отримати вищу освіту, але його думку не розділило керівництво Технічного університету Ейндховена. Керівники закладу, де навчався юний бельгієць, вирішили, що хлопець не зможе стати наймолодшою у світі людиною, яка закінчила університет, повідомляє BBC.
Лоран та його батьки планували, що він завершить 3-річний курс в університеті за 10 місяців і встигне до свого 10 дня народження – 26 грудня. Проте в університеті вважають, що хлопчик не готовий опанувати матеріал так швидко. У відповідь хлопець покинув свій університет.
У юного бельгійця екстраординарні здібності проявилися не одразу, що робить його особливим з-поміж талановитих дітей, які, наприклад, навчилися читати чи писати в два роки. Лоран закінчив перший клас разом із дітьми свого віку, а в другому класі… освоїв програму середньої школи. 18 місяців знадобилось на старшу школу. Після цього у Лорана навіть була незначна академічна відпустка, після якої він планував за лічені місяці закінчити університет. Вундеркінда часто запитують, як він може освоювати такі об’єми інформації, але Лоран завжди відповідає, що не знає цього… Рівень його IQ – 145 – це показник нобелівських лауреатів.
Читайте ще: Ще три випадки пандемічного свинячого грипу зафіксували в Україні
Лоран цікавиться технологіями, що можуть допомагати людському тілу. Наприклад, його дипломна робота присвячена розробці чіпа, який при під’єднанні до людського мозку буде вимірювати тисячі нейронів. Батьки Лорана – лікарі, тому він також планує кар’єру у цьому напрямі. Хлопчик мріє створити штучні серце або нирки. Ця мріє безпосередньо пов’язана з бажанням подовжити життя дідусеві й бабусі, котрі перші побачили талант онука.
Хлопчик із надто серйозним для свого віку поглядом вважає, що розуміє і може більше, ніж говорять його учителі. Фактично це не перший випадок, коли талановиті люди кидають університет, але ситуація підкреслюється віком Лорана. Було б насправді шкода, якби через помилку чиновників хлопець не зміг отримати бажану освіту. Конфлікт виник власне між батьками вундеркінда та адміністрацією вишу. В університеті стверджують, що батьки занадто тиснуть на хлопця, відбирають його дитинство і погрожують психологічною експертизою, аби довести свою думку. Також чиновникам не подобається, що до Лорана занадто прикута увага преси.
Наставники хлопця в університеті підкреслюють його високу здібність до засвоєння матеріалів та аналітичні здібності (хлопець байдуже ставиться до гуманітарних предметів). А враховуючи юний вік хлопця, можливо, його чекає зовсім інша кар’єра, ніж він уявляє собі це зараз. Щодо популярності хлопця й уваги преси – це також правда. Але можна сказати, що це також частина іміджу сучасних підлітків. На Інстаграм Лорана підписано 35 тисяч людей, а його батько наполягає на тому, що увага журналістів – це цілком нормально. Адже нікого, наприклад, не дратує увага до юних футболістів, а Лоран займається набагато важливішою справою – наукою.