Ще три випадки пандемічного свинячого грипу зафіксували в Україні

Свинячий грип шириться Україною, слід бути обережними під час масових заходів на новорічні свята

На минулому тижні зафіксували три випадки захворюваності на  грип типу А(Н1)pdm09 (пандемічний свинячий грип). В країні зафіксоване регіональне географічне поширення грипу, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

За показниками захворюваності на грип лідирують Харківська, Одеська, Львівська, Кіровоградська та Сумська області, а також місто Київ. Загалом на минулому тижні на ГРВІ захворіли понад 170 тисяч українців.

Читайте ще: Останні дані: У Європі переважає грип типу А

З початку сезону захворюваності, з 31 вересня до 15 грудня, перехворіло 4,5% населення країни, госпіталізовано більше 44 тисяч  осіб, із них 79,7% — діти віком до 17 років. З початку сезону зареєстрували 110 пацієнтів із грипоподібним захворюванням, серед них визначили 3 позитивні результати на грип ( віруси грипу типів А(Н1)pdm09 — 1 та В — 2). Окрім того, зареєстрували  282 пацієнта із тяжкою гострою респіраторною інфекцією, серед них отримали 12 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 — 3, А(Н3) — 8 та В — 1).

Як повідомляють експерти, наразі грип лише набирає обертів. Ситуація може погіршитись під час новорічних свят, коли будуть проходити масові святкові  заходи і вірогідність зараження вірусами стане високою.

Нагадаємо, свинячий грип, який вже викликав пандемію у 2009 році та цьогоріч дістався України, може викликати дуже важкі симптоми.