Експерти прояснили популярні сумніви про вакцини від COVID-19

Експерти прояснили популярні сумніви про вакцини від COVID-19

Сучасні вакцини, у тому числі від COVID-19, добре захищають від захворювань. Щеплені проти коронавірусу люди можуть убезпечити себе від важких форм захворювання, серйозних наслідків та смерті

Мільйони людей по всьому світу, як і раніше, не поспішають або відмовляються від вакцинації, пише medicalxpress. Частково це пояснюється великою кількістю дезінформації, що зустрічається скрізь, і провальною в багатьох країнах роз’яснювальною кампанією. Американські експерти клініки Майо вирішили розвінчати найпоширеніші «міфи» про вакцини проти COVID-19.

  • Вакцини COVID-19 небезпечні, тому що були швидко розроблені та протестовані.

«Проведення клінічних випробувань було пришвидшено. Але дуже важливо знати, які частини були прискорені, а які ні, – каже доктор Ендрю Бедлі. – Прискореною частиною було схвалення регулюючих органів, фінансування, аналіз даних та подання до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. Це все документи. Що не було прискорено, так це реєстрація пацієнтів, клінічне спостереження за ними, фіксація подій, що відбулися, і наступних дій. Ці випробування було проведено у звичайному режимі».

  • Я вже перехворів на COVID-19 і одужав, тому мені не потрібно робити щеплення.

Це не так, каже доктор Абінаш Вірк: «Люди, які думають, що вони перехворіли на COVID-19 і їм не потрібна вакцина, помиляються. Бо вакцина дасть захист надовго вперед».

  • Вакцини можуть спричинити захворювання COVID-19 і мають серйозні побічні ефекти.

Доктор Мелані Свіфт: «Вакцини проти COVID-19 багато в чому схожі на інші вакцини. Вакцини викликають імунну реакцію, яка може виявляти симптоми. Їх не слід плутати із захворюванням чи небезпечністю. Насправді, це призначення вакцини. А ці симптоми, серед яких, біль у м’язах, підвищена температура, головний біль, почуття втоми, люди відчувають після вакцинації протягом максимум двох-п’яти днів. Вони є безпечними і це нормально».

  • Небезпечно вакцинувати від COVID-19 дітей.

«Вакцина від COVID-19 є абсолютно безпечною для дітей. Діти одержують дози відповідно до свого віку. У нас є низка досліджень, що підтверджують це. Ми мали дітей, які вже отримали вакцини, і ми змогли уважно стежити за ними. Ми точно впевнені, що для них вакцина безпечна та ефективна, – каже доктор Тіна Ардон. – Тому ми вважаємо, що користь значно переважає будь-які потенційні ризики, які насправді є дуже мінімальними. А якщо такі є, їх легко вилікувати в амбулаторних умовах».

  • Молоді люди не хворіють на COVID-19 у важкій формі, тому їм не потрібно робити щеплення.

За словами доктора Вірка, це неправда: «Людям, які молоді та здорові та думають, що серйозно на COVID-19 не захворіють, хочу сказати, що вони помиляються. Їм також потрібно отримати вакцину, щоб захистити себе – тому що навіть молоді люди серйозно хворіють на коронавірус і помирають».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.