Грипп типа В может быть таким же опасным, как и А: причина в мутациях

Грип типу В може бути таким же небезпечним, як і А: причина в мутаціях

Вчені радять пильніше звернути увагу на віруси грипу типу В

Сезон грипу 2019-2020 років в США був незвичайним. Сплеск захворювання стався в серпні, а не в більш типові осінні і ранні зимові місяці, домінував вірус грипу типу B (зазвичай більш поширений вірус типу А), який був особливо небезпечний для дітей.

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Джорджії, передбачає, що це було в більшій мірі обумовлена новим, більш трансмісивним штамом.

«Віруси грипу B досі вважалися менш поширеними, але в минулому сезоні вони стали «старшим братом», – сказав Пейман Рохані, професор, старший автор наукової статті, повідомляє Мedical Хpres

Основна причина полягала в тому, що генетичні мутації, які відрізняли штам вірусу 2019-2020 років, відомий як «B/Victoria V1A.3», зробили його більш поширеним, оскільки мутації відбулися в двох генах, які беруть участь у запуску імунної відповіді.

 «Ми прийшли до пояснення, що насправді причиною була підвищена трансмісивність цього нового варіанту грипу”, – сказав Рохані.

Читайте ще: За тиждень в Україні виявили 5 випадків інфікування грипом, переважно свинячим

Одна з причин більшої, ніж зазвичай, кількості людей, сприйнятливих до варіанту V1A.3, полягала в тому, що сезон грипу, що передував згаданому, був майже повністю викликаний вірусами грипу типу А, а не поєднанням вірусів А і В. Люди, які були інфіковані вірусом типу A зазвичай набувають деякий імунітет до споріднених вірусів типу A, але не до вірусів типу B.

Експерти заявили, що їх результати вказують на необхідність дізнатися більше про віруси грипу типу B і включити ці знання в стратегії розробки вакцин

Висновки групи також вказують на необхідність посиленого нагляду за грипом після зимових місяців.