Грип типу В може бути таким же небезпечним, як і А: причина в мутаціях

Грип типу В може бути таким же небезпечним, як і А: причина в мутаціях

Вчені радять пильніше звернути увагу на віруси грипу типу В

Сезон грипу 2019-2020 років в США був незвичайним. Сплеск захворювання стався в серпні, а не в більш типові осінні і ранні зимові місяці, домінував вірус грипу типу B (зазвичай більш поширений вірус типу А), який був особливо небезпечний для дітей.

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Джорджії, передбачає, що це було в більшій мірі обумовлена новим, більш трансмісивним штамом.

«Віруси грипу B досі вважалися менш поширеними, але в минулому сезоні вони стали «старшим братом», – сказав Пейман Рохані, професор, старший автор наукової статті, повідомляє Мedical Хpres

Основна причина полягала в тому, що генетичні мутації, які відрізняли штам вірусу 2019-2020 років, відомий як «B/Victoria V1A.3», зробили його більш поширеним, оскільки мутації відбулися в двох генах, які беруть участь у запуску імунної відповіді.

 «Ми прийшли до пояснення, що насправді причиною була підвищена трансмісивність цього нового варіанту грипу”, – сказав Рохані.

Читайте ще: За тиждень в Україні виявили 5 випадків інфікування грипом, переважно свинячим

Одна з причин більшої, ніж зазвичай, кількості людей, сприйнятливих до варіанту V1A.3, полягала в тому, що сезон грипу, що передував згаданому, був майже повністю викликаний вірусами грипу типу А, а не поєднанням вірусів А і В. Люди, які були інфіковані вірусом типу A зазвичай набувають деякий імунітет до споріднених вірусів типу A, але не до вірусів типу B.

Експерти заявили, що їх результати вказують на необхідність дізнатися більше про віруси грипу типу B і включити ці знання в стратегії розробки вакцин

Висновки групи також вказують на необхідність посиленого нагляду за грипом після зимових місяців.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.