Карантин не скасовує планову вакцинацію, – ВООЗ

Карантин не скасовує планову вакцинацію, – ВООЗ

Як зазначають в ВООЗ, карантин не скасовує рутинної вакцинації. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси: це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

 

Згідно із рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання рутинної (планової — відповідно до національного календаря щеплень) імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Це буде додатковим навантаженням на системи охорони здоров’я у країнах, які вже й так перевантажені через пандемію COVID-19.

 

Читайте також: Чому ми хворіємо, або Як вірус грипу потрапляє в організм

 

Національне законодавство також не змінює процеси рутинної вакцинації. Згідно із новими змінами у національному календарі щеплень, під час карантинних заходів не заборонено профілактичні вакцинації.

Що рекомендовано:

  • Новонароджених у пологових будинках необхідно вакцинувати згідно із національним календарем профілактичних щеплень.

 

 

  • Продовжується імунізація рекомендованими вакцинами, серед осіб з груп ризику: вакцинація за станом здоров’я, зокрема від сезонного грипу. Ця імунізація не належить до рутинної за віком, і вакцини не закуповують коштом державного бюджету. Тому слід використовувати доступні в регіоні вакцини чи закуповувати вакцини коштом місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.

 

  • на період карантинних обмежень рутинну вакцинацію людей з ознаками ГРВІ не здійснювати до моменту одужання.

 

  • Рутинну вакцинацію людей, що перебували на самоізоляції через COVID-19 і контактних осіб, треба здійснювати після закінчення періоду самоізоляції у разі відсутності симптомів респіраторної інфекції.

Як зазначають фахівці вакцинувати людей, що мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, можна після одужання (відповідно до прийнятого визначення).

Ці рекомендації можуть бути змінені залежно від розвитку ситуації із COVID-19.

Незважаючи на те, що робити щеплення під час пандемії короновіруса не забороняли, вакцинуватися не так просто. Якщо приватні клініки її роблять, то в державних в період карантину з цим складно. Заборони на планові щеплення під час коронавируса немає і не було. “Ми повинні розуміти, що пандемія пандемією, а кір ніхто не відміняв. Тим більше, коли ми говоримо про те, що у нас скоро літо, тепло. Діти будуть кататися, бігати, стрибати і ніхто не знімав проблеми правця”, – пояснює головний інфекціоніст Києва Федір Лапій.

 

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

 

Катерина Булавінова – експерт дитячого фонду ЮНІСЕФ в Україні говорить, що можна і варто вакцинуватися під час коронавируса. “Однак робити це потрібно там, де ваш лікар точно забезпечить, щоб не було контакту хворих зі здоровими”, – говорить експерт.

Забезпечити такі розмежовані потоки людей не складно, стверджують інфекціоністи. Лікарням треба організувати запис, пацієнтам приходити вчасно і тримати дистанцію. У новому роз’ясненні від Міністерства охорони здоров’я теж підкреслюють, що вакцинацію припиняти не треба. Втім, в поліклінік тепер нова проблема: немає вакцини. Скільки її чекати, невідомо.

 

Читайте також: МОЗ їх не шкода: ліки з важкими побічними ефектами випробують на українцях, які хворі на Сovid-19