Корисні продукти для здоров’я печінки

Корисні продукти для здоров’я печінки

Чимало продуктів і напоїв позитивно впливають на здоров’я печінки. На відміну від жирної, солоної і солодкої їжі певні фрукти та овочі містять клітковину, ферменти, антиоксиданти та інші речовини, що посилюють детоксикаційні властивості печінки.

Ось список найбільш корисних для здоров’я печінки продуктів, пише apteco

Вівсянка

Вівсяна крупа є найлегшим способом забезпечити організм клітковиною, що допомагає абсорбувати жир і виводити токсини. У вівсі також міститься холін – це вітамін B4, який забезпечує нормальний метаболізм жирів у печінці.

Крім того, вівсянка містить багато бета-глюканів. Це полісахариди, потрібні для функціонування імунної системи. Вони також допомагають боротись із запаленням. Тому вівсянку особливо корисно їсти людям із ожирінням і діабетом. Бета-глюкани можуть сприяти зменшенню накопичень жиру в печінці.

Оливкова олія

Надлишок жирів не дуже корисні для печінки, але оливкова олія є однією із найбільш корисних альтернатив. Вживання оливкової олії зменшує окислювальний стрес (процес пошкодження клітин у результаті окислення) і покращує функцію печінки, адже у ній багато жирних кислот.

Крім того, в оливковій олії міститься такий важливий антиоксидант, як вітамін Е. Він захищає організм від вільних радикалів – речовин, що утворюються під впливом забрудненого повітря, радіації, сигаретного диму та сонячного повітря.

Виноград

Саме виноград часто використовують для виготовлення косметичних засобів і біодобавок. У м’якоті, шкірці та кісточках міститься багато антиоксидантів, що запобігають пошкодженню печінки. Виноград містить також вітаміни групи В, вітамін С і К і мідь.

Вживання винограду допомагає при неалкогольній жировій хворобі печінки, зменшуючи запалення. Крім того, у винограді багато таких сполук, як флавоноїди і поліфеноли, що знижують рівень «поганого» холестерину, запобігаючи закупоренню судин.

Морська риба

Жирна морська риба (оселедець, скумбрія або лососеві) є джерелом амінокислот і омега-3 жирних кислот. Амінокислоти потрібні для регенерації печінки та синтезу ферментів, що допомагають виводити токсини (це можуть бути наслідки споживання медикаментів або неправильного харчування).

Омега-3 жирні кислоти сприяють зменшенню запалення і запобігають ожирінню печінки. Ці жири особливо корисні, оскільки вони запобігають накопиченню надлишкових жирів і підтримують рівень ферментів у печінці.

Волоські горіхи

Вживання волоських горіхів допомагає захистити печінку, оскільки у них містяться жирні кислоти, антиоксиданти та вітаміни, що допомагають зменшити запалення, окислювальний стрес і відновити клітини.

Волоські горіхи сприяють зниженню холестерину, очищенню судин і кишечника, в також стимулють виділення жовчі. Ці горіхи містять таку речовину, як глутатіон, що утворюється з трьох амінокислот. В ідеалі глутатіон виділяється у печінці, але якщо є проблеми з її функціонуванням, волоські горіхи допомагають відновити рівень цього антиоксиданту. Для цього вживати можна щодня 3-5 горіхів.

Буряк

Салати з буряка також називають «мітлою» для печінки та використовують для детоксу. В буряці є органічні кислоти, що стимулюють перистальтику кишечника. У цьому коренеплоді багато вітамінів і мікроелементів (фолієвої кислоти, В6, марганцю, цинку, селену, калію, магнію, фосфору, тіаміну, рибофлавіну та холіну).

Крім того, у буряці міститься багато бетаїну. Це унікальне з’єднання, що сприяє засвоєнню білкової їжі та утилізації жирів. Бетаїн також допомагає зменшити рівень гомоцистеїну – амінокислоти, що провокує запальні процеси. Тим самим бетаїн запобігає тромбоутворенню і атеросклерозу.

Бетаїн корисно приймати у комбінації з амінокислотою аргінін, що підсилює вплив цієї сполуки. Оскільки важко розрахувати кількість цих корисних речовин, отримуваних разом із їжею, можна вживати засоби, що містять обидві сполуки. До них належить розчин Вітаргін, який приймають для поліпшення роботи печінки. Зокрема, Вітрагін може бути рекомендований при таких станах:

– неалкогольна жирова хвороба печінки,

– ацетономічний синдром у дітей,

– для детоксикації після прийому медикаментів, харчового отруєння або похмілля.

Аргінін і бетаїн у складі Вітаргіну виконують такі функції:

– підтримують детоксикаційну функцію печінки,

– покращують артеріальний кровообіг і мікроциркуляцію у печінці,

– нормалізують обмін жирів у печінці,

– очищають орган від токсичних продуктів метаболізму та зневоднення,

– захищають клітини печінки від пошкоджуючого впливу вільних радикалів.

Так, завдяки антиоксидантним і багатьом іншим властивостям своїх складників Вітаргін допомагає нормалізувати роботу найважливішого очищувального органу в організмі.