Група австралійських учених провела загальнонаціональне опитування жінок, які страждають на ендометріоз. Виявилося, що кожна третя (31%) не отримує підвищення на службі, а кожна шоста (15%) була звільнена внаслідок захворювання
Правда зараз, коли COVID-19 вніс свої корективи, у вчених з’явилася унікальна можливість вивчити вплив зміни робочих умов на лікування симптомів ендометріозу. Це дослідження з’ясовувало, з якими перешкодами стикаються жінки, намагаючись знайти баланс між роботою та своїм захворюванням, пише medicalxpress.
«Для більшості жінок з ендометріозом стала вигідною ситуація працювати віддалено з дому під час пандемії COVID-19. Це важливо. Я сподіваюся, що австралійські роботодавці ознайомляться з цим дослідженням і допоможуть своїм співробітницям, які страждають від цього жахливого стану, розкрити свій потенціал на робочому місці», – каже міністр охорони здоров’я та догляду за літніми людьми Грег Хант.
За словами професора Джона Вордла, який проводив дослідження, майже всі жінки заявили, що ендометріоз вплинув на їхню трудову діяльність. При цьому дві третини з них були змушені брати неоплачувану відпустку, щоб упоратися із симптомами захворювання. Відсутність домовленостей щодо робочого дня чи місця роботи створює труднощі. Більш ніж половина опитаних у дослідженні вважають це проблемою.
Читайте також: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом
Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання, при якому тканина слизової оболонки матки розростається і виходить за межі, проникаючи до інших органів. За статистикою 11% жіночого населення Австралії страждають на ендометріоз, причому хвороба часто починається у підлітковому віці. Серед симптомів – сильний біль в області тазу, який призупиняє життя жінки до або під час менструації. Також загрожує фертильності.
Цікаво, але зміни робочого місця, пов’язані з COVID-19, спростили лікування симптомів захворювання у 79% опитаних. У результаті простішого лікування ендометріозу гнучкий графік роботи також підвищив продуктивність та покращив загальне самопочуття. Серед інших факторів, що покращують лікування ендометріозу на робочому місці, жінки назвали запровадження 20-хвилинних перерв, доступ до медичних послуг (консультації, інформування чи допоміжні вправи) та фізичних засобів (ергономічні крісла, теплові пакети та ін.).