Лікарі досліджують 58 британців, невразливих до коронавірусу

У Великобританії ідентифікували 58 осіб, які мають характерну особливість, що допоможе у створенні універсальної вакцини

З розвитком пандемії COVID-19 вчені все частіше звертали увагу на те, що деякі люди були не чутливі до коронавірусу. Навіть якщо вони перебували під постійним впливом вірусу, наприклад, вдома з хворими членами сім’ї або як медики, оточені з усіх боків пацієнтами, повідомляє cursorinfo.

На думку медичних експертів, є деякі люди, які мають сильну стійкість до COVID-19 від природи. Такого ж висновку дійшли британські вчені, провівши дослідження – вони вивчили медичні історії пацієнтів госпіталю Святого Варфоломія у Лондоні та знайшли 58 особливих людей. Вони складали ПЛР-тести та отримували позитивний результат, але разом з цим у них не було ані симптомів захворювання, ані антитіл у крові та вірусної ДНК.

Читайте також: ГРВІ та постковідний синдром: особливості перебігу захворювання

У 20 із них виявили підвищений рівень лімфоцитів, які самі знищували вірус. Їх називають Т-клітинами. У всіх 58 пацієнтів було знайдені Т-клітини, які відключають кластер білків коронавірусу. Такі білки вірус використовує для свого розмноження.

Вчені зробили висновок, що, вочевидь, вірусу вдавалося проникати в організм цих пацієнтів, а от прижитися і реплікувати – ні. Це дає надію, що незабаром дослідникам вдасться створити універсальну вакцину від COVID-19.