Лікарка розповіла, як захиститися від вірусів, що спричиняють ГРВІ

Лікарка розповіла, як захиститися від вірусів, що спричиняють ГРВІ

Медики стверджують, що від вірусів, які провокують ГРВІ, можна захиститися, знаючи, якими шляхами вони проникають в людський організм

У медицині є поняття вхідні ворота інфекції, іншими словами – це орган або система через які збудник потрапляє всередину. Представники сімейства ГРВІ проникають через порожнину носа і рота, а також очі. Якщо вірус ГРВІ потрапив на шкіру рук, то застуди не буде, але, якщо цими руками потерти ніс або доторкнутися до губ, можливість захворіти цілком реальна, – про це розповідає сімейний лікар Галина Бут. Пише MedOboz.

 

Природа виробила захисні механізми, які не дають змогу будь-якому  вірусу, що витає у повітрі, викликати захворювання. У носовій і ротової порожнинах розташований бар’єр захисту з неспецифічними і специфічними механізмами. Неспецифічні, або вроджені, механізми оберігають від будь-яких інфекційних агентів, а специфічні – від конкретного збудника і, як правило, мають імунну пам’ять, вироблену від контакту з  інфекційним агентом, що раніше зустрічався. Якщо зіткнення з вірусом відбувається вперше, наприклад, в дитячому віці, і на вироблення факторів специфічного захисту має піти ще дорогоцінний час, то основний удар бере на себе неспецифічний, або вроджений, імунний механізм. Це слиз, вироблений клітинами, які вистилають дихальні шляхи. Завдяки своїй в’язкості, слиз утримує віруси, бактерії та частинки пилу, що проникають.

Читайте також: Як захистити малюка, якщо мама захворіла вірусною інфекцією дихальних шляхів

Тому так важливо берегти захисні бар’єри в дитячому віці, коли специфічний імунітет ще не працює на повну потужність і велике навантаження припадає на неспецифічний. “Для цього необхідно дотримуватися основних протиепідемічних правил: уникати контактів з потенційними джерелами зараження і місць скупчення людей, гуляти на свіжому повітрі і регулярно провітрювати приміщення, де знаходиться дитина. Також навчити її дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки після прогулянки, не торкатися брудними руками обличчя. У період сезонної захворюваності на застуду можна промивати ніс сольовими розчинами. Ці прості заходи істотно знижують вірогідність попадання вірусу в дитячий організм “, – рекомендує медик.

Читайте також: Часті вірусні захворювання у дітей: тренування чи виснаження імунітету?

Не менш важливо, за словами лікарки, захистити вхідні ворота – при виявленні перших симптомів гострого респіраторного вірусного захворювання вжити заходів щодо стримування вірусної атаки. Оскільки одним із стримуючих вірусну атаку факторів є пригнічення розмноження вірусів, за рекомендацією лікаря можна приймати противірусні препарати прямої дії, наприклад сироп Флавовір (оновлений Імунофлазід). Завдяки його дії на віруси, які викликають гострі респіраторні захворювання, блокується їх здатність відтворювати своє потомство в клітинах і розселятися по дихальній системі. В умовах, коли вся надія покладається на неспецифічний імунітет, призначення Флавовіра дозволить дати відсіч вірусам вже “на порозі” і не пропустити їх далі.

“На захищеність організму дуже впливають осередки  хронічних захворювань. Аденоїди, каріозні зуби та інші тривалі запальні стани виснажують захисні резерви у дітей, що робить вхідні ворота слабшими для інфекцій. Навіть коли хвороботворний вірус вже на порозі і має намір розвинути свою активність, існують дієві методи припинити це. І першою перешкодою буде потужний імунний форпост у порожнинах носа і рота, який не дасть змогу  патогену швидко просунутися далі “, – додає Галина Бут.

Читайте також: Малюкові потрібно до лікаря: онлайн-консультації у педіатрії