Люди, які перенесли онкологію, мають підвищений ризик через грип та COVID-19

Люди, які перенесли онкологію, мають підвищений ризик через грип та COVID-19

Згідно з новими даними, люди, які пережили широкий спектр онкологічних захворювань, з більшою ймовірністю будуть госпіталізовані через сезонний грип

Така ймовірність зберігається навіть через кілька років після постановки діагнозу, пише Mirage

З огляду на те, що і грип, і COVID-19 є епідемічними респіраторними вірусами, отримані дані свідчать про те, що люди, які перехворіли на рак, можуть мати підвищений ризик розвитку важких наслідків і через COVID-19.

Дослідники говорять, що їх результати свідчать про те, що цій групі населення, можливо, буде потрібно зробити пріоритетну вакцинацію проти обох захворювань.

У першому великому дослідженні на цю тему, дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (LSHTM) проаналізували медичні записи з 1990 по 2014 рік більш ніж 630 тисяч людей у Великобританії, серед яких понад 100 тисяч людей, які перенесли онкологічне захворювання.

Порівнюючи частоту госпіталізацій і смертності від грипу, дослідники виявили, що ризики були більш ніж в 9 разів вищими у людей, які перенесли лімфому, лейкемію і множинні мієломи в порівнянні з тими, у кого раніше не було раку.

Ризик тяжких наслідків грипу протягом п’яти років з моменту постановки діагнозу також підвищувався більш ніж в два рази в осіб, які пережили інші види раку.

Ці результати збереглися навіть після врахування інших передбачуваних факторів ризику, таких як літній вік, паління, соціально-економічний статус, індекс маси тіла та інші захворювання.

Читайте еще: Не забувайте старого ворога: грип в епоху коронавірусів став ще небезпечнішим

Дослідники також виявили, що люди, які перенесли рак, з більшою ймовірністю мають інші захворюваннями, які пов’язані з підвищеним ризиком важких наслідків COVID-19, такі як хвороби серця, діабет, респіраторні захворювання та захворювання нирок.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.