Люди, перенесшие онкологию, подвергаются повышенному риску из-за гриппа и COVID-19

Люди, які перенесли онкологію, мають підвищений ризик через грип та COVID-19

Згідно з новими даними, люди, які пережили широкий спектр онкологічних захворювань, з більшою ймовірністю будуть госпіталізовані через сезонний грип

Така ймовірність зберігається навіть через кілька років після постановки діагнозу, пише Mirage

З огляду на те, що і грип, і COVID-19 є епідемічними респіраторними вірусами, отримані дані свідчать про те, що люди, які перехворіли на рак, можуть мати підвищений ризик розвитку важких наслідків і через COVID-19.

Дослідники говорять, що їх результати свідчать про те, що цій групі населення, можливо, буде потрібно зробити пріоритетну вакцинацію проти обох захворювань.

У першому великому дослідженні на цю тему, дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (LSHTM) проаналізували медичні записи з 1990 по 2014 рік більш ніж 630 тисяч людей у Великобританії, серед яких понад 100 тисяч людей, які перенесли онкологічне захворювання.

Порівнюючи частоту госпіталізацій і смертності від грипу, дослідники виявили, що ризики були більш ніж в 9 разів вищими у людей, які перенесли лімфому, лейкемію і множинні мієломи в порівнянні з тими, у кого раніше не було раку.

Ризик тяжких наслідків грипу протягом п’яти років з моменту постановки діагнозу також підвищувався більш ніж в два рази в осіб, які пережили інші види раку.

Ці результати збереглися навіть після врахування інших передбачуваних факторів ризику, таких як літній вік, паління, соціально-економічний статус, індекс маси тіла та інші захворювання.

Читайте еще: Не забувайте старого ворога: грип в епоху коронавірусів став ще небезпечнішим

Дослідники також виявили, що люди, які перенесли рак, з більшою ймовірністю мають інші захворюваннями, які пов’язані з підвищеним ризиком важких наслідків COVID-19, такі як хвороби серця, діабет, респіраторні захворювання та захворювання нирок.