В Украине фиксируют распространение вирусов гриппа А и В

В Україні фіксують розповсюдження вірусів грипу А та В

Протягом минулого тижня в Україні на ГРВІ захворіли 199 277 людей, із них 39,5% — діти віком до 17 років

Інтенсивний показник захворюваності на 8,6% більше епідемічного порога по Україні, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ

У Волинській, Донецькій, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській та Черкаській областях інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ перевищив епідемічний поріг до 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. У Запорізькій, Полтавській та Херсонській областях інтенсивний показник перевищив епідемічний поріг на 25–55,5%, що відповідає високому рівню інтенсивності. У країні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Вперше з початку епідемічного сезону виявлено віруси грипу в зразках від пацієнтів із тяжкою гострою респіраторною інфекцією.

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 5 із 16 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 1 — типу А(Н1)pdm09, 4 — типу B.

Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 17 644 людини, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 118 913 осіб.

Читайте ще: Не забувайте старого ворога: грип в епоху коронавірусів став ще небезпечнішим

Наразі  інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ на 10,1% вищий аналогічного періоду минулого сезону. З 28 вересня до 29 листопада перехворіло 3,9% населення країни. Госпіталізовано 1,5% захворілих, із них 8 688 — діти віком до 17 років.