Дитячі хірурги закликають батьків не купувати як новорічні подарунки іграшки з маленькими, часто яскравими магнітами. Останнім часом у п’ять разів збільшилася кількість дітей, які ковтають дрібні магніти
Дослідження, проведені у чотирьох великих лікарнях на південному сході Англії, показали, що з 2016 по 2020 рік було госпіталізовано 251 дитину після проковтування сторонніх предметів. З них у 37% випадків становили монети, 21% – магніти та 17% – батарейки, передає news-medical. «За цей період кількість дітей, які проковтнули магніти, зросла вп’ятеро. Більшість предметів, що ковтали, були яскравими, часто це були навіть деталі дитячих конструкторів. Понад 40% дітей знадобилося хірургічне втручання. У половині випадків у дітей виникали ускладнення, оскільки в їхньому кишківнику утворилися дірки, що призводило до інфікування», – пояснює дитячий хірург Хемансу Таккар.
Операції з видалення батарейок потребували 2% дітей. А ті, хто ковтав магніти – 42%. При чому їм була потрібна або лапароскопія, або інвазивна лапаротомія, яка включає розрізи черевної стінки для доступу до кишківника. «Якщо дитина проковтне один магніт, то той швидше за все пройде через його організм нешкідливо. Але якщо дитина ковтає два або більше, особливо в різний час, магніти притягуються один до одного, стискаючи тканини так, що порушується кровопостачання. Непоправна шкода може статися протягом декількох годин, якщо в кишківнику дитини утворюється отвір. У таких випадках потрібні складні операції та тривалі періоди відновлення», – каже Таккар.
Читайте також: ГРВІ: як захистити дитину від ускладнень захворювання
Іноді буває, що магніти ковтають діти шкільного віку. «Більшість дітей, яких я лікував від магнітів, перебувають у тому віці, коли батьки не підозрюють, що їхня дитина може додуматися і вчинити так. Діти також зазвичай бентежаться, навіть коли бачать магніти на рентгенівському знімку, і часто заперечують ковтання. Цей страх повідомити батькам дуже небезпечний, тому що втрата часу призводить до більшого ризику», – додає хірург.
За словами лікарів, із магнітами до них потрапляють діти від двох років і старші. Середній вік становить сім років. І якщо малюки ковтають предмети з цікавості, то підлітки копіюють тренди та відео із соціальних мереж, де блогери використовують магніти для створення хибних пірсингів на язиці та щоках. Діти повторюють це і випадково ковтають магніти.
Президент Британської асоціації дитячих хірургів Мюнтер Хаддад каже: «Наш основний меседж, особливо під час підготовки до Різдва – це не купувати дітям іграшки з магнітами. Якщо в сім’ях вже є такі іграшки, важливо, щоб за дітьми уважно спостерігали під час гри, а якщо дитина вже достатньо доросла – попередити та розповісти про небезпеку ковтання магнітів. Багато батьків не усвідомлюють проблеми, поки їхня дитина не потрапить до лікарні».