Навіть динозаври мали респіраторні інфекції

Навіть динозаври мали респіраторні інфекції

Сліди, що вказують на респіраторну інфекцію, виявили у динозавра, який жив 150 мільйонів років тому

Співробітники музею динозаврів Великих рівнин на Мальті оглядали останки тварини та помітили незвичайні нарости на кістках її шиї. Бугри, що нагадують броколі, можуть свідчити лише про одне – наявність у динозавра респіраторної інфекції за життя. Диплодоцид – величезне травоїдне, яке жило наприкінці юрського періоду, мало явні його ознаки.

Вчені, які вивчали скам’янілість Доллі (так назвали травоїдного) кажуть, що вона страждала від кашлю, чхання та лихоманки, пише The Guardian.

Незвичайні нарости у Доллі, що були в областях шийних кісток, мали  бути прикріплені до повітряних мішків, які становили частину дихальної системи динозавра. Аномалії могли утворитися у відповідь на інфекцію, схожу на аспергільоз, яка викликається вдиханням спор цвілі. Вважається, що причиною смерті Доллі стала саме ця інфекція.

Зараження аспергільозом залежить від загального стану імунної системи. До факторів ризику належить наявність патологічних процесів в організмі. Захворювання може супроводжуватися сухим кашлем або з гнійним мокротинням, лихоманкою (підвищення температури тіла понад 38о С), кровохарканням, болем у грудній клітині.

One thought on “Навіть динозаври мали респіраторні інфекції

Comments are closed.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.