Модель носа показує, як SARS-CoV-2 та RSV проникають в організм

Модель носа показує, як SARS-CoV-2 та RSV проникають в організм

Використовуючи органоїди носа, які моделюють взаємодію між клітинами людини та вірусом, вчені показали основні відмінності між проникненням інфекції SARS-CoV-2 та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) в організм

Вчені Медичного коледжу Бейлора розробили органоїд носа людини – епітелію, що вистилає внутрішню частину носа, де відбуваються перші зіткнення вірусу з організмом, повідомляє MedicalХpress.

За допомогою цієї розробки вченим удалося вивчити ранні випадки інфекції у лабораторних умовах.

Як відомо, клітини, що вистилають внутрішню частину носа, піддаються впливу повітря з одного боку та системи кровообігу – з іншого. Тривимірна система органоїдів відтворює цей процес з використанням носового епітелію, зібраного за допомогою мазка з носу.

Щоб вивчити взаємодію між SARS-CoV-2 або RSV та епітелієм носу, дослідники змоделювали природну інфекцію в лабораторії. Вони спостерігали, що на інфекцію SARS-CoV-2 та RSV були різні реакції.

 Так, SARS-CoV-2 викликає серйозне пошкодження епітелію, відсутність реакції інтерферону та мінімальну секрецію слизу. На відміну від цього, RSV викликає велику секрецію слизу та виражену реакцію інтерферону.

Раніше подібні дослідження проводилися лише з використанням інвазивної біопсії легень чи носа.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.