Нова терапія допоможе впоратися з грипом та іншими вірусними інфекціями

Нова терапія допоможе впоратися з грипом та іншими вірусними інфекціями

Вчені з університету Пердью розробили новий метод лікування грипу, який також може виявитися ефективним проти багатьох інших патогенних вірусних інфекцій, зокрема ВІЛ і COVID-19

Наприклад, за статистикою в США за рік більше 2 мільйонів чоловік, хворих на грип, госпіталізують, а 80 тисяч з них помирають від грипу або пов’язаних з ним ускладнень, пише news-medical. Команда вчених з університету Пердью заявила, що знайшла новий підхід таргетної терапії проти вірусних інфекцій.

«Ми орієнтовані на всі противірусні препарати, які розробляємо спеціально для інфікованих вірусом клітин. Таким чином ми лікуємо хворі клітини, не завдаючи шкоди здоровим. Ми використовуємо цю можливість для доставки іммуноактивуючих препаратів до заражених грипом клітин. Також існує ймовірність того, що ця терапія виявиться ефективною для людей, хворих COVID-19», – вважає професор Філіп С. Лоу.

Читайте ще: Як допомогти дітям менше хворіти восени?

Вірус грипу, як і багато інших патогенних вірусів, заносить свої білки на поверхню клітин-хазяїна, таким чином розростаючись і породжуючи нові віруси. З огляду на це, вчені розробили самонавідні молекули – вони доставляють ліки тільки до інфікованих вірусом клітин, уникаючи побічного ефекту, коли противірусні препарати діють і на здорові клітини.

«Ми почали наші тестування з вірусу грипу, тому що результати можна потім застосувати до інших вірусів в оболонці, – пояснює Лоу. – Лабораторні тести показали відмінний результат на інфікованих грипом мишах, яким ввели смертельну дозу вірусу».

На думку Лоу, нова терапія може бути ефективною проти інших патогенних вірусних інфекцій, таких як гепатит B, ВІЛ та респіраторно-синцитіальний вірус (RSV).

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.