Погане фінансове становище може викликати депресію у вагітної

Погане фінансове становище може викликати депресію у вагітної

Виявляється, що жінки з більш низьким рівнем доходу частіше страждають від допологової і післяпологової депресії. Це показав аналіз пілотного проєкту, що вивчав сім’ї, які проживають в Квінсленді, Австралія

Професор Квінслендського університету Бренда Ганнон виявила, що жінки, у яких була діагностована депресія до і після пологів, заробляли в середньому на 417 доларів в тиждень менше, ніж інші. До того ж 23% з них з більшою ймовірністю були небілої раси, пише news-medical. У своєму дослідженні професор Геннон проаналізувала економічне становище 450 сімей. Цей параметр був обраний спеціально – нерівність в економічних можливостях впливає на стан психічного здоров’я.

«У літературі з економіки охорони здоров’я прописано, що стан фінансових можливостей батьків до народження дитини може вплинути на її здоров’я і використання медичних послуг, – говорить професор Геннон. – Але мало відомо, як соціальні та економічні можливості пов’язані з психічним здоров’ям матері і чи звертається вона за медичними послугами до і після пологів».

Читайте ще: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом

Крім нерівності в доходах, кожна десята мама з депресією була самотня. І в 24% такі мами не мали приватну медичну страховку. Отримані результати допомагають визначити безпосередні та майбутні потреби надання медичної допомоги людям.

Дослідники вирішили розширити цей пілотний проєкт в часі і залучити більшу кількість учасників. Майбутні мами і їх партнери заповнюють анкети, де вказують свою освіту, роботу, житло, стан здоров’я, бажання годувати грудьми, історію вагітності, режим сну та ін. Жінок будуть відвідувати особисті акушери на 24, 28 і 36 тижні вагітності, в лікарні і через шість тижнів після пологів.

Важливим аспектом цього дослідження є розуміння поточного стану здоров’я сімей та їхніх майбутніх потреб. Це має поліпшити прогнозування актуальних послуг в сфері охорони здоров’я.