Дослідники вияснили, хто найкраще захищений від коронавірусу

Дослідники вияснили, хто найкраще захищений від коронавірусу

Хоча вакцина майже у кожного викликає достатній імунітет проти вірусу, але ті, хто раніше перехворів на коронавірус, виробляють сильнішу імунну відповідь після вакцинації у порівнянні з просто вакцинованими людьми

Виявляється, згідно з дослідженням вчених університету Міннесоти, у деяких людей, які отримали мРНК вакцинацію від COVID-19, виробляється сильніша імунна відповідь. 

Професор імунології Марк Дженкінс каже: «В-клітини пам’яті здатні швидко виробляти антитіла після повторного зараження, що при зниженому рівні антитіл має вирішальне значення для імунітету. Наше дослідження показує, що повністю вакциновані люди, які раніше перенесли SARS-CoV-2, мають більшу кількість В-клітин пам’яті, ніж повністю вакциновані та не інфіковані люди», повідомляє sciencedaily.

Дослідження виявило, що ті, хто перехворів на коронавірус, мають велику кількість В-клітин пам’яті. Однак перша доза вакцинації ще більше підвищує цю кількість. Після другої дози такого ефекту не спостерігається.

Читайте ще: ГРВІ: симптоми, лікування та профілактика

Незважаючи на слабку відповідь після другої дози, люди, що раніше перенесли інфекцію SARS-CoV-2, все одно мають більшу кількість В-клітин пам’яті проти «шипів» вірусу, ніж просто вакциновані люди, які ніколи не стикалися з вірусом.

Також виявилося, що В-клітини пам’яті у раніше інфікованих людей щільніше приєднуються до білка вірусу, ніж В-клітини пам’яті у неінфікованих людей, які отримали першу дозу мРНК-вакцини.

 «Наші результати показують користь, яку отримують люди з інфекцією SARS-CoV-2 після вакцинації. Прогнозується, що в цій групі буде траплятися менше проривних інфекцій, – вважає Дженкінс. – Поки точно невідомо, скільки В-клітин пам’яті необхідно для повного захисту від хвороби. Але наші дані показують, що раніше інфіковані та повністю вакциновані люди з мінімальною ймовірністю будуть потребувати третю – бустерну – дозу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.