Полегшити симптоми токсикозу можуть пробіотики

Полегшити симптоми токсикозу можуть пробіотики

До такого висновку дійшли дослідники Каліфорнійського університету. Крім того, вони зрозуміли, чому деякі жінки сильніше страждають від розладу шлунку під час вагітності

Виявляється, пробіотики відчутно знижують симптоми нудоти, блювоти та запору, що проявляються під час вагітності. Нудота і блювота зустрічаються приблизно у 85% вагітних, вони можуть радикально вплинути на якість життя, особливо на ранніх термінах, пише sciencedaily. «Причина токсикозу під час вагітності досі невідома. Було запропоновано різні теорії, але жодна з них не є остаточною», – каже провідний автор дослідження професор Альберт Т. Лю.

Пробіотики називають “корисними бактеріями”. Вони зустрічаються у йогуртах, кефірі та квашеній капусті, а також доступні у вигляді харчових добавок. Вважається, що пробіотики підтримують кишковий мікробіом шлунково-кишкового тракту. Під час вагітності в організмі підвищується рівень гормонів естрогену і прогестерону, що спричиняє інші фізичні зміни, у тому числі і в мікробіомі кишківника. Це ймовірно впливає на роботу травної системи та викликає такі небажані симптоми, як нудота, блювання та проблеми з випороженням.

Вчені вирішили зрозуміти, чи може вживання пробіотиків якось вплинути на функцію шлунково-кишкового тракту вагітних. Вони провели 16-денне дослідження, у якому взяло участь 32 жінки. Протягом шести днів вони мали приймати капсулу з пробіотиком двічі на добу. Потім після дводенної перерви цикл повторювався.

Читайте ще: ГРВІ: як захистити дитину від ускладнень захворювання

Учасниці мали скрупульозно відстежувати свої симптоми протягом усього експерименту. У результаті виявилося, що прийом пробіотика значно зменшив прояв нудоти та блювання – на 16% та 33% відповідно. Це також значно покращило якість життя, зникли втома та труднощі з підтриманням нормальної соціальної активності, з’явився апетит. Також пробіотики нормалізували випорожнення.

Дослідження зразків калу дозволило зробити відкриття – з сильним блюванням була пов’язана невелика кількість бактерій, що несуть фермент гідролази жовчних солей, який генерує жовчну кислоту для поглинання поживних речовин. Пробіотики збільшують кількість бактерій, що продукують гідролазу жовчних солей, що пояснює, чому добавки знижують рівень нудоти та блювання.

Інше відкриття полягало в тому, що велика кількість кишкових мікробів Akkermansia та A. Muciniphila пов’язані з блювотою. А пробіотик знизив кількість цих мікробів, чим зменшив цей симптом. Це говорить про те, що Akkermansia та A. muciniphila можуть стати біомаркерами, які можуть прогнозувати токсикоз при вагітності. Крім того, прийом пробіотиків підвищив рівень вітаміну Е, що пов’язано із низькими показниками блювоти.

«Це дослідження дає важливу інформацію про вплив кишкових мікробів на роботу шлунково-кишкового тракту під час вагітності. Кишкова мікробіота пояснює, чому ми є тим, що ми їмо, і чому метаболіти та продукти, вироблені бактеріями, мають великий вплив на наше здоров’я», – зазначає співавтор дослідження Ю-Джуй Івонн Ван.