Дефіцит вітаміну D провокує розвиток серцево-судинних захворювань

Дефіцит вітаміну D провокує розвиток серцево-судинних захворювань

Коли організму не вистачає вітаміну D, то потерпати можуть не лише кісткові тканини людини, а й кардіосистема, довели дослідники з університету Південної Австралії

Вони знайшли генетичні докази ролі дефіциту вітаміну D у виникненні серцево-судинних захворювань. Люди з нестачею вітаміну D з більшою ймовірністю страждають на захворювання серця і підвищений артеріальний тиск, передає news-medical. У світі серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті, забираючи, за середніми оцінками, 17,9 мільйона життів на рік.

Низькі концентрації вітаміну D зустрічаються у багатьох частинах світу. Наприклад, 23% жителів Австралії страждають на дефіцит вітаміну D, у США – це 24%, а в Канаді 37% жителів. Професор Еліна Хіппенен вважає, що розуміння ролі дефіциту вітаміну D у здоров’ї серця може у глобальному масштабі скоротити кількість серцево-судинних захворювань.

«Сильна нестача зустрічається відносно рідко. Але коли це дійсно трапляється, дуже важливо діяти на випередження та уникати будь-якого негативного впливу на серце. Наприклад, дефіцит може зустрічатися у людей, які мешкають в інтернатах, де вони мало бувають на сонці, – каже Хіппенен. – Вітамін D можна отримувати з продуктів – жирної риби, яєць та збагачених добавок та напоїв. Але, на жаль, їжа є відносно поганим джерелом вітаміну D. І навіть дотримання правильного харчування не гарантує достатнього надходження цього вітаміну до організму. Якщо людина не отримує вітамін D від сонця, найпоширенішого джерела, тоді їй необхідно щодня приймати добавки».

Провівши масштабне дослідження, вчені прийшли до висновку, що якщо вдається підняти рівень вітаміну D до норми, це має вплинути на частоту виникнення серцево-судинних захворювань. У межах їх дослідження можна було б запобігти 4,4% усіх випадків серцево-судинних захворювань. Вчені використали новий генетичний підхід, який дозволив оцінити, як підвищення рівня впливає на ризик серцево-судинних захворювань. У дослідженні використовувалися дані 267 980 осіб, що дало команді надійні статистичні докази зв’язку між дефіцитом вітаміну D і серцево-судинними захворюваннями.

Люди з найнижчою концентрацією, можливо, можуть постраждати сильніше. Але масовий підхід усунення дефіциту вітаміну D може глобально знизити навантаження у лікуванні серцево-судинних захворювань, стверджують вчені.