Протягом тижня в Україні на ГРВІ захворіло майже 126 тисяч осіб

Протягом тижня в Україні на ГРВІ захворіло майже 126 тисяч осіб

З початку епідемічного сезону щеплення від грипу зробили 184 тисячі жителів  України

На грип та ГРВІ в Україні у період з 28 вересня 2020 року до 17 січня 2021 року перехворіло 6,6% населення, повідомляє Центр громадського здоров’я. Госпіталізовано 42 234 особи, із них 37,6% — діти віком до 17 років

Згідно з повідомленням, за тиждень із 11 до 17 січня в Україні захворіли 125,779 тисяч осіб. Інтенсивний показник захворюваності на 31,5% нижче епідпорогу, розрахованого для України. Смертей від грипу поки що не зареєстровано.

 З початку епідемічного сезону всього лабораторно обстежено 141 пацієнта із тяжкою гострою респіраторною інфекцією (ТГРІ), отримано 21,3% позитивних результатів на грип та інші віруси респіраторної групи інфекцій.

За даними спільного бюлетеня Всесвітньої організації охорони здоров’я і Європейського центру профілактики та контролю захворювань, активність грипу серед країн-сусідів протягом звітного періоду була на міжсезонному рівні, крім Словаччини, де зафіксовано низьку активність.

Читайте ще: Twindemic: світ готується до подвійної пандемії – грипу та коронавірусної інфекції

Найчастіше вірус грипу починає активно поширюватися в листопаді, а пік епідемії припадає на січень-лютий. Однак в нинішньому сезоні ситуація з патогеном як в Україні, так і в світі виявилася винятково спокійною. Експерти впевнені, що цьому посприяли карантинні заходи для запобігання поширенню коронавірусу, які перешкоджають і поширенню грипу.

Тим часом, епідеміологи всього світу припускають, що лютий–квітень 2021 року можуть бути ускладнені виникненням «твіндемії» (twindemic) – сплеском сезонних випадків грипу або його повноцінною епідемією одночасно з поширенням нових штамів коронавірусу.