У першій половині лютого Україна очікує понад 200 тисяч доз вакцин Phizer

У першій половині лютого Україна очікує понад 200 тисяч доз вакцин Phizer

Уже наступного місяця в Україну прибуде перша партія вакцини від коронавірусу по лінії COVAX

Про це розповів в ефірі телеканалу «Україна 24» керівник національної програми імунізації, завідувач відділом імунізації Центру громадського здоров’я України Олександр Заїка, пише iViche

«Вакцини в Україну надходитимуть за різними механізмами. Перший механізм – це COVAX. Україна розраховуватиме на загальну кількість вакцин – 20% від кількості населення. Ці вакцини надходитимуть траншами. Ми зараз ведемо перемовини з COVAX, і за останніми повідомленнями вже в першій половині лютого ми очікуємо першу хвилю від COVAX – понад 200 тисяч вакцин від Pfizer – це 100 тисяч людей на першій хвилі», – повідомив він.

Читати також:  Как питаться, чтобы повысить иммунитет

За словами Заїки, загалом під вакцинацію має підпасти до 20 млн осіб – приблизно половина населення країни.

«Але є пріоритети відповідно до груп медичного та професійного ризику. Коли ви є в групі ризику і віднесені до одного з 4 етапів, які є в дорожній карті, в чергу ставати не потрібно, а власне з’ясувати, в якій ви групі ризику. Надалі будуть включатися електронні механізми, буде задіяна первинка, працюватимуть запрошення на вакцинацію та інші канали комунікації. Протипокази є мінімальними, серйозних бар’єрів до вакцинації немає. Додаткових обстежень перед вакцинацією робити не потрібно», – підкреслив глава національної програми імунізації.