Люди, які регулярно займаються спортом, мають невелику ймовірність розвитку пневмонії і летального наслідку, доводить дослідження Брістольського університету
Користь регулярних вправ добре відома. До того ж захоплення спортом може знизити ризик, тривалість або важкість перебігу інфекційних захворювань. Британські вчені проаналізували всі проведені дослідження на тему взаємозв’язку між регулярними вправами та ризиком розвитку пневмонії. У результаті виявилося, що люди, які регулярно займаються спортом, мають малий ризик розвитку пневмонії та смерті, порівняно з тими, хто фізично мало активний. При цьому враховувалися такі фактори, що впливають на результат, як вік, стать, індекс маси тіла, соціально-економічний статус, вживання алкоголю, куріння та наявність інших захворювань, пише news-medical.
Читайте також: ГРВІ: як захистити дитину від ускладнень захворювання
«Ми виявили переконливі докази взаємозв’язку між регулярними вправами та зниженням ризику розвитку пневмонії, а також смерті від цього захворювання. Нам не вдалося визначити обсяг та інтенсивність фізичної активності, яка необхідна для запобігання пневмонії, але деякі результати дозволяють припустити, що 30-хвилинна ходьба щотижня має захисний ефект. Взимку розвиток пневмонії внаслідок COVID-19 та інших респіраторних захворювань є звичайною справою. А регулярна фізична активність допомагає знизити ймовірність захворіти, особливо для представників групи ризику: людей похилого віку і які мають супутні захворювання», – каже доктор Сетор Кунуцор.
Пневмонія – це захворювання легеневої тканини, спричинене бактеріями або вірусами. Вважається поширеною причиною смерті людей похилого віку, молоді та людей із супутніми захворюваннями. У 2016 році хвороба посіла четверте місце у списку причин смерті у світі. До пневмонії схильні люди зі слабким здоров’ям, які палять, вживають алкоголь, астматики, діабетики та із захворюванням нирок.