Ранній грип: вірус в цьому сезоні поширюється в «турборежимі»

Ранній грип: вірус в цьому сезоні поширюється в «турборежимі»

В Європі ознаки епідемії виникли на три тижні раніше, ніж звичайно

Європейська преса повідомляє про раннє та складне протікання грипу в нинішньому сезоні. За даними німецького ресурсу https://germania.one/, тільки в Північному Рейні-Вестфалії зареєстрували вже 19 випадків інфікування.

Стурбовані раннім сплеском захворюваності і в Латвії, де перші випадки грипу в цьому сезоні в були зареєстровані ще на початку жовтня, що в середньому на три тижні раніше, ніж звичайно. Медичні установи Риги повідомили про шість хворих на грип, поміщених в стаціонар, і про одного пацієнта з грипозною пневмонією.

Всього в Європі за попередніми даними з початку сезону грип виявили у 32 осіб. Ця цифра здається невеликою, проте тривогу викликає нетипово рання фіксація початку епідемії. Зараз готуються дані по останньому, 43-му звітному тижні, а значить хворих на грип може виявитися набагато більше.

З початку епідсезону понад 50 тисяч українців зробили щеплення від грипу, з них більше 30 тисяч – за минулий тиждень. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Статистика захворюваності в Україні трохи вище загальноєвропейської.

За минулий тиждень зафіксували 15 випадків грипоподібного захворювання (з початку сезону – 32) і 32 випадки важкої гострої респіраторної інфекції (за весь період – 76).

ГРВІ за минулий тиждень перехворіли 155 тисяч українців. 70% всіх хворих – діти до 17 років. Найчастіше з ГРВІ госпіталізували дітей до 4 років, рідше – людей старше 65 років.

З початку сезону в нашій країні зареєстрували два штами грипу: В, а так же важкий і небезпечний А (Н3).

Всього з 31 вересня по 27 жовтня респіраторними інфекціями перехворіло 1,5% населення країни.