Ранній грип: вірус в цьому сезоні поширюється в «турборежимі»

Ранній грип: вірус в цьому сезоні поширюється в «турборежимі»

В Європі ознаки епідемії виникли на три тижні раніше, ніж звичайно

Європейська преса повідомляє про раннє та складне протікання грипу в нинішньому сезоні. За даними німецького ресурсу https://germania.one/, тільки в Північному Рейні-Вестфалії зареєстрували вже 19 випадків інфікування.

Стурбовані раннім сплеском захворюваності і в Латвії, де перші випадки грипу в цьому сезоні в були зареєстровані ще на початку жовтня, що в середньому на три тижні раніше, ніж звичайно. Медичні установи Риги повідомили про шість хворих на грип, поміщених в стаціонар, і про одного пацієнта з грипозною пневмонією.

Всього в Європі за попередніми даними з початку сезону грип виявили у 32 осіб. Ця цифра здається невеликою, проте тривогу викликає нетипово рання фіксація початку епідемії. Зараз готуються дані по останньому, 43-му звітному тижні, а значить хворих на грип може виявитися набагато більше.

З початку епідсезону понад 50 тисяч українців зробили щеплення від грипу, з них більше 30 тисяч – за минулий тиждень. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Статистика захворюваності в Україні трохи вище загальноєвропейської.

За минулий тиждень зафіксували 15 випадків грипоподібного захворювання (з початку сезону – 32) і 32 випадки важкої гострої респіраторної інфекції (за весь період – 76).

ГРВІ за минулий тиждень перехворіли 155 тисяч українців. 70% всіх хворих – діти до 17 років. Найчастіше з ГРВІ госпіталізували дітей до 4 років, рідше – людей старше 65 років.

З початку сезону в нашій країні зареєстрували два штами грипу: В, а так же важкий і небезпечний А (Н3).

Всього з 31 вересня по 27 жовтня респіраторними інфекціями перехворіло 1,5% населення країни.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.