Вчені повідомили про нову небезпеку наслідків перенесеного грипу

Вчені повідомили про нову небезпеку наслідків перенесеного грипу

Виявилося, що інфіковані грипом клітини які «вижили», насправді небезпечніші самого зараження вірусом

Не так небезпечний сам вірус грипу, як його ускладнення – імунопатологія. Нове дослідження провели співробітники Медичної школи Університету Мінесоти.

«Одна з причин того, що люди погано себе почувають під час грипу та навіть вмирають – це не власне розмноження вірусу, а спроба імунної системи контролювати вірус, який заподіює шкоду. Цю імунну відповідь називають імунопатологією – це дуже серйозне ускладнення грипу », – сказав провідний автор Раян Ланглоіс, професор мікробіології і імунології в Медичній школі.

Зазвичай люди видужують через два тижні після зараження грипом, оскільки імунна система може очиститися від вірусу, не залишаючи і його сліду в організмі. Традиційно вважалося, що це відбувається завдяки тому, що Т-лімфоцити знищують всі інфіковані клітини. Однак з’ясувалося, що іноді деякі клітини все ж виживають після такої «чистки». Саме вони можуть бути небезпечнішими від самого зараження грипом.

На підтвердження цього вчені провели дослідження на легенях мишей і виявили, що деякі з інфікованих клітин уникли знищення Т-лімфоцитами.

Виявилося, що «клітини, які вижили» насправді діляться і розмножуються швидше, чим не інфіковані.

«Ця робота чітко дає зрозуміти, що попередження імунопатологіі неймовірно важливо, і це дозволяє нам краще розуміти основні механізми того, як організм саморегулюється для її попередження», – сказав Ланглоіс.

За попередніми оцінками, грип діагностується в 31,4 мільйонах випадків щороку.

Робота опублікована в PLOS Pathogens.