Вчені повідомили про нову небезпеку наслідків перенесеного грипу

Виявилося, що інфіковані грипом клітини які «вижили», насправді небезпечніші самого зараження вірусом

Не так небезпечний сам вірус грипу, як його ускладнення – імунопатологія. Нове дослідження провели співробітники Медичної школи Університету Мінесоти.

«Одна з причин того, що люди погано себе почувають під час грипу та навіть вмирають – це не власне розмноження вірусу, а спроба імунної системи контролювати вірус, який заподіює шкоду. Цю імунну відповідь називають імунопатологією – це дуже серйозне ускладнення грипу », – сказав провідний автор Раян Ланглоіс, професор мікробіології і імунології в Медичній школі.

Зазвичай люди видужують через два тижні після зараження грипом, оскільки імунна система може очиститися від вірусу, не залишаючи і його сліду в організмі. Традиційно вважалося, що це відбувається завдяки тому, що Т-лімфоцити знищують всі інфіковані клітини. Однак з’ясувалося, що іноді деякі клітини все ж виживають після такої «чистки». Саме вони можуть бути небезпечнішими від самого зараження грипом.

На підтвердження цього вчені провели дослідження на легенях мишей і виявили, що деякі з інфікованих клітин уникли знищення Т-лімфоцитами.

Виявилося, що «клітини, які вижили» насправді діляться і розмножуються швидше, чим не інфіковані.

«Ця робота чітко дає зрозуміти, що попередження імунопатологіі неймовірно важливо, і це дозволяє нам краще розуміти основні механізми того, як організм саморегулюється для її попередження», – сказав Ланглоіс.

За попередніми оцінками, грип діагностується в 31,4 мільйонах випадків щороку.

Робота опублікована в PLOS Pathogens.