Загадкове антитіло: з’явилася надія на створення універсального вбивці вірусів

Загадкове антитіло: з’явилася надія на створення універсального вбивці вірусів

Вчені переводять безліч мишей і тхорів, випробовуючи нову противірусну зброю

Спроби розробки універсальних засобів боротьби з грипом, можуть тривати роками. У той же час віруси продовжують мутувати і атакувати людську популяцію з наростаючою силою. Тому дійсно ефективними тактиками на сьогоднішній день залишається вакцинація і терапія препаратами, що мають доведену слабку токсичність і пряму противірусну дію.

У той же час в наукових колах раз у раз з’являються звістки про нові успіхи в створенні «суперліків» проти вірусів.

Дослідники з університету Вашингтона виділили в крові людини, яка хворіла на грип, незвичайне антитіло, яке назвали 1G01. Це антитіло блокувало нейрамінідазу – білок, необхідний для розмноження всіх типів вірусу грипу. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті Медичного факультету Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Досліди на мишах показали, що введення антитіла 1G01 захищало мишей від 12 різновидів грипу, причому лікування відбувалося навіть після введення смертельної дози вірусу, при запізнілому початку лікування через 3 дні після зараження.

Є надія, що антитіла 1G01 можна буде використовувати при інтенсивній терапії важко хворих на грип. Тепер вчені шукають спосіб створення вакцини, яка б запустила створення в крові людини власних антитіл, націлених проти вірусів грипу. 1G01 може також послужити для створення лікарського засобу для лікування і захисту від важких випадків грипу, включаючи пандемії.

«А тепер уявіть, чи можна отримати одну вакцину, яка захищає від усіх штамів грипу, включаючи віруси людини, свиней та віруси пташиного грипу з високою летальністю. Це антитіло може стати ключем до створення дійсно універсальної вакцини », – сказав Алі Еллебеді, доктор філософії, доцент кафедри патології і імунології в Вашингтонському університеті, який виявив незвичайне антитіло.

Дослідники працюють над розробкою нових і поліпшених методів лікування і вакцин проти грипу на основі антитіл 1G01, які були запатентовані Вашингтонським університетом.

Раніше стало відомо про ще одну спробу створити «суперліки» від грипу: вчені з Університету штату Джорджія заявили, їх експериментальні ліки EIDD-2801 на тестах показали, що блокують РНК-полімерази – фермент, який виконує важливу роль в процесах відтворення і множення вірусу грипу . Поки випробування препарату обмежуються тхорами.