Вірус-убивця повертається: лікарі зафіксували штам грипу, що спровокував «смертоносний сезон»

Вірус-убивця повертається: лікарі зафіксували штам грипу, що спровокував «смертоносний сезон»

Лише в Америці H3N2 декілька років тому вбив 80 тис. людей

Відповідно до того, як починають з’являтися випадки захворювання грипом, медичні експерти говорять, що, хоча важко спрогнозувати епідемічний характер майбутнього сезону, є ознаки того, що він може бути різким і нагадати про смертельний грип, що поширився два роки тому.

Досліджуючи грип поточного року в Австралії та Південній півкулі (тут сезон грипу починається приблизно на декілька місяців раніше), американські лікарі вже готуються до важкого сезону і попереджають пацієнтів про необхідність профілактичних заходів, повідомляє medicalxpress.com

Так, наприклад, у Південній півкулі лютував H3N2 (його також звинувачували в суворому сезоні 2017-18 рр. у США), що вбив майже 80 тис. чоловік.

Центри за контролем і профілактикою захворювань назвали його найсмертоноснішим сезоном грипу за останні десятиліття.

Аналізуючи сезон в Австралії, можна спрогнозувати, що ймовірно відбудеться в Північній півкулі, хоча й це не завжди точно. За оцінками фахівців, у 50-70% випадків Північна півкуля Землі за грипом повторює те, що було в Південній півкулі.

Експертний ресурс Грип.ua, що моніторить розвиток епідемічної ситуації в Україні, підтверджує ці побоювання. Зокрема, повідомляється про нетипово ранню появу грипу в Європі: епідемічні служби Німеччини і Латвії повідомили, що випадки важкого грипу зафіксовано на три тижні раніше, ніж зазвичай.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.