Вірус-убивця повертається: лікарі зафіксували штам грипу, що спровокував «смертоносний сезон»

Вірус-убивця повертається: лікарі зафіксували штам грипу, що спровокував «смертоносний сезон»

Лише в Америці H3N2 декілька років тому вбив 80 тис. людей

Відповідно до того, як починають з’являтися випадки захворювання грипом, медичні експерти говорять, що, хоча важко спрогнозувати епідемічний характер майбутнього сезону, є ознаки того, що він може бути різким і нагадати про смертельний грип, що поширився два роки тому.

Досліджуючи грип поточного року в Австралії та Південній півкулі (тут сезон грипу починається приблизно на декілька місяців раніше), американські лікарі вже готуються до важкого сезону і попереджають пацієнтів про необхідність профілактичних заходів, повідомляє medicalxpress.com

Так, наприклад, у Південній півкулі лютував H3N2 (його також звинувачували в суворому сезоні 2017-18 рр. у США), що вбив майже 80 тис. чоловік.

Центри за контролем і профілактикою захворювань назвали його найсмертоноснішим сезоном грипу за останні десятиліття.

Аналізуючи сезон в Австралії, можна спрогнозувати, що ймовірно відбудеться в Північній півкулі, хоча й це не завжди точно. За оцінками фахівців, у 50-70% випадків Північна півкуля Землі за грипом повторює те, що було в Південній півкулі.

Експертний ресурс Грип.ua, що моніторить розвиток епідемічної ситуації в Україні, підтверджує ці побоювання. Зокрема, повідомляється про нетипово ранню появу грипу в Європі: епідемічні служби Німеччини і Латвії повідомили, що випадки важкого грипу зафіксовано на три тижні раніше, ніж зазвичай.