суперкомп'ютер ibm

Суперкомп’ютер Blue Waters допомагає боротися з пандемічним грипом

Команда Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вперше побудувала інтегральну модель пандемічного грипу H1N1, засновану на всіх його атомах

«Навіть створення цієї системи з нуля було досить складним завданням, оскільки від нас вимагалося інтегрувати різні типи експериментальних даних в різних дозволах», – сказав Роммі Амаро, професор хімії і біохімії, який керував дослідженням, повідомляє НРС

Це моделювання відкрило нові можливості, так як вчені використовували всю вірусну оболонку H1N1 з більш 160 мільйонів атомів. Модель корисна для розуміння фізичного розташування молекул у вірусі, чого раніше ніколи не було в такому масштабі.

Щоб успішно запустити масштабне моделювання пандемічного H1N1, дослідники використовували суперкомп’ютер Blue Waters, який знаходиться в Університеті Іллінойсу в Урбані.

Це дозволило дослідникам краще зрозуміти, як білки грипу взаємодіють один з одним на поверхні вірусу. Вони також використовували безліч копій білка, щоб провести статистичний аналіз руху вірусного білка.

Читайте ще: В Україні від грипу померло 48 осіб

Очікується, що це дослідження дасть поштовх в боротьбі з пандемічним свинячим грипом.