Тест на ємність легень може дати уявлення про супутні захворювання

Тест на ємність легень може дати уявлення про супутні захворювання

Одне з найбільших досліджень показало, що спірометрія, яка визначає стан функції легень, є раннім прогностичним фактором супутніх захворювань, це пов’язано з підвищеним ризиком смерті

У ході аналізу, проведеного дослідниками з Брістольського університету, оцінювалися результати спірометричних тестів легень у більш ніж 350 000 дорослих у Великій Британії, за ними стежили впродовж 12 років, повідомляє МedicalХpress.

Попереднє дослідження показало, що ємність легень з низькими показниками, розрахована на основі форсованого видиху через спірометр, є провісником хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ). Дослідники з Брістольської медичної школи прагнули визначити поширеність, фактори ризику, клінічні наслідки та смертність серед людей з такими показниками.

Читайте ще: Наслідки COVID-19 на дихальні шляхи людини

Команда виявила, що 11% учасників були ідентифіковані як ті, що мають низькі показники ємності легень, і це було тісно пов’язано з ожирінням, курінням та астмою. У таких людей був підвищений ризик задишки та серцево-судинних захворювань, а також смертності від усіх причин.