Цього епідсезону в Україні циркулює 29 субваріантів «Омікрону»

Цього епідсезону в Україні циркулює 29 субваріантів «Омікрону»

З початку 2022 року «Омікрон» практично витіснив інші штами коронавірусу, включаючи «Дельту» та «Альфу», які виявилися такими смертоносними на початку пандемії.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України, пише smartmama

За даними міністерства, цього епідсезону на території нашої країни циркулює 29 субваріантів «Омікрону» – у тому числі підтипи «Еріс», «Пірола» та «Дженні» (JN1). Виявити ці субваріанти вдалося завдяки секвенуванню у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

«Світова тенденція щодо COVID-19 полягає у тому, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як грип. Щороку люди будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Наразі відомий і досліджений характер мутацій COVID-19 не вказує на те, що вірус став агресивнішим для організму. Все частіше COVID-19 має перебіг як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби», – сказав заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

На відміну від перших штамів COVID-19, які часто призводили до пневмонії з можливим смертельним результатом, усі різновиди «Омікрону» перебігають зазвичай як звичайна респіраторна інфекція. Однак ризик розвитку ускладнень все одно є, тому вкрай важливо звертатися до лікаря відразу за появи перших симптомів:

  • нежиті,
  • підвищення температури,
  • болю у горлі,
  • кашлю,
  • головного болю,
  • ломоти у тілі.

Згідно з Протоколом лікування COVID-19, при легкому та середньому перебігу захворювання рекомендовано застосовувати препарати прямої противірусної дії. Такі препарати блокують розмноження вірусу в організмі, тим самим прискорюючи одужання та запобігаючи розвитку ускладнень.

Однак при виборі противірусного засобу потрібно звернути увагу на його безпечність, особливо якщо хворіє дитина. Не всі препарати для дорослих підходять для дитячого організму, тому краще використовувати противірусні засоби, створені спеціально для дітей.

Одним з таких препаратів, який може призначити лікар, є противірусний сироп на основі флавоноїдів Флавовір.

Флавоноїди:

  • ефективно пригнічують реплікацію вірусів шляхом впливу на декілька «мішеней» – вірусоспецифічних ферментів ДНК- і РНК-полімераз, нейрамінідази вірусу грипу та 3 CL-протеази вірусу SARS-COV-2;
  • перешкоджають проникненню вірусу до клітин епітелію;
  • блокують розмноження вірусу всередині клітини.

Чим менше вірусів, тим швидше дитяча імунна система знешкодить їх, а, отже, і можливо пришвидшити одужання та не допустити тяжких наслідків для організму дитини.

Це дуже важливо, бо вірусів, що викликають симптоми ГРВІ багато, і важко одразу визначити, чи захворіла дитина на COVID-19 або інший респіраторний вірус, потрібен препарат, який від перших симптомів буде боротися з вірусами, для полегшення стану дитини.

 

2 thoughts on “Цього епідсезону в Україні циркулює 29 субваріантів «Омікрону»

  1. I loved as much as youll receive carried out right here The sketch is attractive your authored material stylish nonetheless you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike

  2. I do believe all the ideas youve presented for your post They are really convincing and will certainly work Nonetheless the posts are too short for novices May just you please lengthen them a little from subsequent time Thanks for the post.

Comments are closed.