Як морально і фізично допомогти дитині підготуватися до здачі ЗНО

Як морально і фізично допомогти дитині підготуватися до здачі ЗНО

Підготовка до ЗНО триває мінімум декілька місяців і за цей період дитина встигає пережити емоційну напругу та фізичне виснаження. Багато чого залежить від підтримки дорослих. Як діяти батькам, щоб майбутній випускник або студент не почувався вичавленим фруктом?

 

Тримати руку на пульсі

 

Ці слова можна сприймати буквально. Оскільки у дитини, яка посилено готується до ЗНО, організм починає працювати на межі своїх можливостей. Батьки можуть допомогти впоратися з переживанням і стресом так:

 

 1. Разом скласти розклад дня. Де буде місце для навчання та відпочинку, сну та прийому їжі, вільного часу та додаткових занять, гаджетів та прогулянок на свіжому повітрі. Варто пояснити важливість кожного пункту і слідкувати за їх дотриманням. Наприклад, той самий недосип послаблює імунітет, загострює хронічні хвороби, негативно впливає на настрій.

 

 1. Допомогти спланувати підготовчу роботу – це організує процес навчання та збалансує навантаження.

 

 1. Мінімізувати фактор хвороб. Період підготовки виснажує дитячий організм, роблячи вразливим до інфекцій. Коли на хвороби немає часу, доречно підтримати імунітет та запобігти вірусним хворобам. Наприклад, лікар може порадити дитячий противірусний сироп «Флавовір». Його дія спрямована на те, щоб не дати вірусам розмножуватися в організмі. Залежно від ситуації, «Флавовір» чудово зарекомендував себе як засіб профілактики і лікування дітей від застуд та грипу.

 

 1. Забезпечити робочу атмосферу. Це означає, коли дитина займається, їй не має заважати сторонній шум: ігри молодших дітей, гучно працюючий телевізор або мама, яка вирішила пропилососити. Варто передбачити, на жаль, вже «звичні» ситуації: відключення електроенергії та сигнали тривоги. На ці випадки дитина мусить мати запасне безпечне робоче місце та допоміжні гаджети.

 

 1. Внести зміни у звичний розпорядок. Наприклад, на період підготовки звільнити дитину від несуттєвих домашніх обов’язків. Можна скоротити відвідування певних гуртків, але не з фізичної активності. Треба заохочувати більше рухатися (катання на велосипеді, роликах, танці, плавання тощо). Помірне фізичне навантаження добре впливає на психічне здоров’я.

 

 

 1. Харчування. Це важливий ресурс. Варто збільшити у раціоні присутність морської риби, зелені, горіхів, овочів, ягід та фруктів. Якщо дитина просить солодке – не відмовляти, бо глюкоза – це паливо для мозку, який зараз працює понаднормово. Хай у доступі будуть корисні перекуси (якісний шоколад, сухофрукти, горішки, сир), а у холодильнику готові до вживання страви. Бо на бутербродах і снеках жоден організм довго не протягне.

 

 1. Не давати заспокійливих. Якщо дитина надто хвилюється, не варто давати ніяких заспокійливих ліків. Це пригальмує активність мозку. Можна запропонувати трав’яні чаї (м’ята, меліса, ромашка, лаванда), тепле молоко з медом, вишневий сік.

 

Зберігаємо спокій, або Яка моральна підтримка буде корисною

 

Допомогти дитині зібратися і мобілізувати свої сили можна моральною підтримкою. Для цього батькам варто зосередитися на потребах свого школяра.

 

 1. Зрозуміти стан дитини. Чи не переоцінює вона свої знання? Можливо навпаки, присутня невпевненість і недооцінка своїх сил? Батькам зі свого боку не треба виказувати свого явного хвилювання. Більше акцентувати увагу на те, що вони не бояться невдачі чи низьких балів, і приймуть будь-який результат.

 

 1. Уникати розмов на підвищених тонах, нагнітання ситуації, конфлікти врегульовувати без агресії, залякувань, покарань та сліз.

 

 1. Реагувати на всі прохання допомоги, питання чи поради. Періодично нагадувати, що батьки поряд і готові допомогти.

 

 1. Хвалити і говорити фрази на кшталт «Ти зможеш це зробити!» або «Я знаю, що у тебе це мусить вийти добре». Продемонструвати свою віру у дитину, її сили, здібності.

 

 

 1. Розмовляти. Не тільки про етапи підготовки до ЗНО, а про все на світі: шкільні новини, плани на найближчі дні, настрій, самопочуття. Цей прийом розвантажує психіку і відволікає.

 

 1. Розказати про чудовий прийом: не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї. ЗНО – це важливий етап, але не вартий страху і життя після нього триває.

 

 1. Проговорити, що буде, якщо результат ЗНО виявиться поганим. Що дитину не очікуватиме «розбір польотів» і покарання. Запропонувати поглянути на ситуацію з іншого боку чи розробити запасний план: змінити напрям, пошукати себе в іншій сфері, запланувати краще підготуватися на наступний рік тощо. Головне дати зрозуміти, що дитина не залишиться наодинці з сумом – батьки будуть поруч.

 

Така всебічна підтримка з боку батьків сформує психологічно і фізично здорову особистість, навчить правильно реагувати на стресові ситуації, мінімізує моральні травми і звісно допоможе добре підготуватися до ЗНО. Дитині важливо знати, що незалежно від результатів ЗНО, батьки любитимуть, піклуватимуться і допомагатимуть їй і надалі.

 

 

 

4 thoughts on “Як морально і фізично допомогти дитині підготуватися до здачі ЗНО

 1. “Great post! Carpet cleaning is essential for maintaining a clean and healthy home or office environment. At Teppich Reinigung München, we offer comprehensive carpet cleaning solutions tailored to our clients’ needs. Thank you for sharing these useful insights.”

 2. Thank you for the auspicious writeup It in fact was a amusement account it Look advanced to more added agreeable from you By the way how could we communicate

 3. Normally I do not read article on blogs however I would like to say that this writeup very forced me to try and do so Your writing style has been amazed me Thanks quite great post

Comments are closed.