У Франції тестують назальну вакцину проти SARS-CoV-2

У Франції тестують назальну вакцину проти SARS-CoV-2

На відміну від внутрішньом’язових вакцин, назальні вакцини здатні блокувати вірус у носі, викликаючи місцевий імунітет у слизовій. Тобто біля самого входу, місця проникнення вірусу

Сьогодні у Франції проходить клінічні випробування вакцини-кандидата, що розроблена командою BioMAP. Це восьма назальна вакцина в світі, яка проходить випробування, і єдина, розроблена на вірусних білках.

При її розробці французи використовували технологію, яка добре зарекомендувала себе як ефективний бар’єр проти токсоплазмозу у приматів, передає news-medical. Ця стабільна, нетоксична і без ад’ювантів (речовин, що підсилюють імунну відповідь) назальна вакцина заснована на екстракті білка. За словами виробників, вона буде добре захищати незалежно від мутованих циркулюючих варіантів коронавірусу.

Спочатку вакцину протестували in vivo на мишах. Тваринам зробили дві назальні аплікації з інтервалом у три тижні. Це викликало сильну гуморальну імунну відповідь, зокрема, в слизової оболонці нейтралізуючим імуноглобуліном A (IgA), який поліспеціфічний, тобто більш стійкий до варіантів Sars-CoV-2. Захисна функція вакцини також оцінювалася з точки зору виживання і відсутності клінічних симптомів після зараження вакцинованих тварин.

Читайте ще: Гострі респіраторні захворювання вірусної природи

Крім того, вакцину-кандидат протестували на заразність. Вчені отримали вражаючі результати – вірус не було виявлено в легенях і носі вакцинованих, а після інфікованих тварин. На відміну від невакцинованих та інфікованих, у яких були високі показники вірусної РНК як в легенях, так і в носових порожнинах. У комплексі, ці результати прогнозують високу ефективність вакцини, дозволяючи припустити, що завдяки їй вдасться повністю ліквідувати передачу інфекції між людьми.

Вакцина буде вводитися за допомогою невеликого адаптера, розміщеного на шприці без голки. Це забезпечить ідеальну дифузію порожнини носа. Ця проста система вакцинації з мінімальними вимогами до логістики дозволить охопити вакцинацією не тільки Європу, а й регіони за її межами. Сама вакцина дуже стійка і може довго зберігатися при кімнатній температурі. Вона може стати хорошим захистом від важких і помірних форм COVID-19 або виконувати функцію бустера для вже вакцинованих груп населення, щоб запобігти передачі вірусу.