Кількість смертей від COVID-19 підійшла до “психологічної позначки” у 100 тисяч
Місяць тому, на сайті Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення було надруковано статтю Владислава Онищенка, голови правління ГО “Спілка споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення”:
“Хто відповість за понад 90 тисяч смертей від COVID-19 – укладачі протоколів, чиновники або “експерти”?”, в якій йшлося про кілька незрозумілих помилок і кроків, до яких вдались особи, причетні до укладання офіційного протоколу лікування коронавірусної хвороби та чиновники МОЗу.
За пройдений час кількість смертей від коронавірусу дійшла майже до 100 тисяч, а обґрунтованих відповідей на матеріал так і не було, окрім емоційного коментарю в ФБ однієї з головних фахівчинь, що приймала і приймає активну участь у формуванні офіційного протоколу.
«На поставлені запитання за місяць не з’явилось жодної реакції, я вбачаю трагічне підтвердження того, що кількість жертв пандемії впевнено зростатиме і надалі. А наша країна, де боротьбою з вірусом займаються чиновники, а не вчені, залишиться за рівнем смертності в світових лідерах … зважаючи на відсутність належної реакції, вважаю за необхідне виокремити найважливіші питання і ще раз задати їх пані Голубовській у публічному форматі», – пише Владислав Онищенко та публікує 10 запитань в med.oboz.ua
У матеріалі “Хто відповість за понад 90 тисяч смертей від COVID-19 – укладачі протоколів, чиновники або “експерти”?”, йшлося про те, що в документ ввели противірусну терапію на початкових стадіях, але не вказали, якими конкретно препаратами. Про те, що протокол для хворих із перебігом хвороби у середній тяжкості, досі передбачає взаємовиключні препарати – імуномодулятори та імуносупресори. Про те, що робоча група МОЗУ не спромоглась перевірити ці препарати на небезпечний механізм дії – можливість викликати гіпореактивність (тимчасовий параліч) імунної системи. А також про редакції інструкції препарату, з якого пропали згадки про механізм дії.