Український противірусний препарат внесли до локального протоколу лікування Сovid-19

Український противірусний препарат внесли до локального протоколу лікування Сovid-19

Поки МОЗ рекомендує лікувати українців від коронавірусу препаратами, що мають важкі побічні ефекти (проти чого виступила навіть ВООЗ), до протоколів для клінік Академії меднаук України учені включають безпечніші діючі речовини вітчизняного виробника. Про це інформує Інтерфакс-Україна.

 

Вчена рада Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В.Громашевського включила противірусний препарат з діючою речовиною Протефлазід у свій локальний протокол лікування Сovid-19, – повідомляє Обозреватель. У такий спосіб учені-вірусологи та лікарі-інфекціоністи фактично перейшли до клінічних досліджень застосування цього препарату.

Лабораторні дослідження, проведені на початку весни, показали можливість гальмування реплікації, тобто розмноження коронавірусів діючою речовиною Протефлазід. Тепер для формування доказової бази клінічної ефективності будуть проводитися спостереження під час застосування препарату для лікування пацієнтів із Сovid-19.

Читайте також: Платформа моніторингу здоров’я MoniHeal запустила оригінальний сервіс тестування на коронавірус

Завідувач відділом інтенсивної терапії та детоксикації інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В.Громашевського доктор медичних наук Cергій Борщов пояснює вибір цього препарату так: «Застосування препаратів, які внесені у МОЗівський Протокол лікування Сovid-19, загрожує серйозними побічними ефектами. Стосовно Протефлазіду я можу точно сказати, що за багато років клінічного застосування, побічних ефектів від нього не спостерігав. А терапевтичний ефект був – відсоток рецидивів вірусних захворювань, як і частота ГРЗ значно зменшувалися. Головне завдання в лікуванні інфекційних захворювань – за допомогою ранньої етіотропної терапії попередити реплікацію інфекційного агента, що припускає зменшення випадків важких форм захворювання та ускладнень. Однак у МОЗівських протоколах немає препаратів для цієї мети. Я в жодному разі не хочу сказати, що Протефлазід – це панацея. Але я точно знаю, що препарат не нашкодить. Чи допомагає при Сovid-19 – на це питання можна відповісти лише після досліджень. Чим ми зараз і будемо займатися».

Після заяви групи вчених Академії меднаук та її Президента Віталія Цимбалюка про результати лабораторних тестів діючої речовини Протефлазід НАМН України зазнав різкої критики з боку Уляни Супрун та кількох журналістів і блогерів. Вони стверджували, що «трава не лікує» і не має доведеної дії на Сovid-19.

Читайте також: Провідний епідеміолог розповіла про розвиток епідемії, правильну профілактику і Протефлазід

Коментуючи ці заяви, професор Борщов відзначив: «Можу сказати, що на сьогоднішній день жоден препарат, із тих, що рекомендовані й застосовуються для лікування у всіх країнах, не має доведеної дії на Сovid-19. Таким чином, і гідроксихлорохін, з погляду цих критиканів – теж фуфломіцин, хоча він і є ліками від малярії та вовчанки. І лопінавір/ритонавір, що використовується для лікування ВІЛ, застосований до коронавірусу – теж фуфломіцин».

Однією з головних причин кампанії з дискредитації Протефлазіда Сергій Борщов уважає ініціативу виробника поставляти препарат у клініки безкоштовно. «І це могло не сподобатися тим, хто зібрався «заробити» на платних поставках», – підкреслює вчений.

Діюча речовина Протефлазід основана на рослинних флавоноїдах.  Зараз дія цих природних сполук у контексті боротьби з пандемією досліджується канадськими і японськими вченими – про це нещодавно розповідала директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Вікторія Заболотна.

Читайте також: Пандемія стала сприятливим періодом для тіньових гравців фармринку та їхніх політичних лобістів