Провідний епідеміолог розповіла про розвиток епідемії, правильну профілактику

Провідний епідеміолог розповіла про розвиток епідемії, правильну профілактику

Професор Вікторія Задорожна висловилася про культуру карантину, перспективи  боротьби з COVID-19, властивості флавоноїдів і порадила не вірити «пандемічним» міфам та дезінформації.

 

Директор Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського в розгорнутому інтерв’ю, опублікованому на офіційному сайті Академії медичних наук України, проаналізувала подальший розвиток епідемії COVID-19. Про це повідомляє MedOboz.

«Поки в Україні не буде досягнуто певного рівня колективного імунітету, близько 60-80%, вірус буде циркулювати», – вважає Вікторія Задорожна. «Сподіваюся, що і ліки, і вакцина проти коронавірусу будуть винайдені. А зараз потрібно звертатися до свідомості людей – дотримуватися всіх протиепідемічних і профілактичних заходів, які рекомендуються на державному рівні. І щоб люди пам’ятали – попередити захворювання легше і дешевше, ніж потім його лікувати».

 Читайте також: Українська історія Плаквенілу: швидка й небезпечна

Відповідаючи на запитання про можливість впливу на коронавірус деяких діючих речовин, керівник інституту епідеміології, зокрема, відзначила: «Існують такі природні речовини, як флавоноїди, які, за деякими дослідженнями, можуть інактивувати вірус. Вчора привернуло мою увагу повідомлення про дослідження канадських учених у цьому напрямку. Йдеться про флавоноїди, що містяться в цитрусах. Однак, ці речовини є й в інших продуктах рослинного походження. Крім того, була публікація японських учених, де підсумовувалися дослідження ефективного впливу флавоноїдів на коронавірус. Не перший рік флавоноїди досліджуються й у нас в Україні.  На ринку навіть є противірусний препарат з діючою речовиною Протефлазід, що містить флавоноїди».

Оскільки вакцин від COVID-19 поки немає й цього року не передбачається, людям залишається захищатися підручними засобами: дотримуватися культури носіння масок, використовувати антисептики, прислухатися до рекомендацій лікарів, намагатися в умовах ізоляції правильно харчуватися і зберігати рухливість. Але істотно перешкодити цьому можуть, на думку провідного епідеміолога, міфи і побутова дезінформація.

Читайте також: Мера Львова Садового запідозрили в участі в фармацевтичному лобізмі – ЗМІ

Нагадаємо, нещодавно Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України оприлюднив результати лабораторних досліджень дії флавоноїдовмісних препаратів на коронавіруси. Учені заявили, що діюча речовина протефлазід показала ймовірну здатність сповільнювати реплікацію коронавірусів.

У відповідь на цей науковий звіт, екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила НАМН у заняттях «псевдонаукою», тому що препарат, який протестували українські вчені, вітчизняний і  «не досліджувався на Заході». Після чого проти Академії меднаук і препарату з діючою речовиною Протефлазід почалася масована медіа-атака з посиланням на «авторитетну думку» Супрун, а також декількох журналістів і блогерів, які традиційно займаються політичними темами.

При цьому ніхто із професійних вірусологів, епідеміологів і імунологів жодного разу не дав негативної оцінки властивостям препарату з діючою речовиною Протефлазіду.

 

Читайте також: Український противірусний препарат допомагає лікарям та новонародженим дітям, – Асоціація неонатологів