Український препарат блокує коронавірус – опубліковано офіційний звіт

Український препарат блокує коронавірус – опубліковано офіційний звіт

Днями завершився етап досліджень, в ході яких вивчалася здатність діючої речовини протефлазід впливати на коронавірус. Результат виявився дуже обнадійливим. На сайті компанії “Екофарм” оприлюднено офіційний звіт.

Нагадаємо, що вперше про лабораторні досліди препарату з діючою речовиною протефлазід і про перші позитивні результати розповів кілька тижнів тому заступник гендиректора компанії “Екофарм”, доктор медичних наук Олександр Гриневич.

Зазначається, що дослідження  проводилися на базі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського провідними українськими вченими-вірусологами. Документ підписаний завідуючою лабораторії експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій доктором медичних наук, професором С.Рибалко і затверджений директором Інституту – членкором Академії меднаук України В.Задорожною.

 

Читайте також: 23 міфи про коронавірус

 

Згідно документу зрозуміло, що дія діючої речовини вивчалася в двох напрямах – методом комп’ютерного моделювання (докінгу) безпосередньо з моделлю коронавируса 2019 nCoV, молекулярного докінгу,  а також тестуванням дії на двох культурах клітин, заражених коронавірусів, “родинним” 2019 nCoV.

У висновках йдеться про те, що «Використана модель, на наш погляд, ймовірно свідчить про інгібування головної протеази коронавірусу 2019 nCoV» (головна протеаза – молекула відповідає за розмноження коронавірусу). Також відзначено, що «досліджувані речовини статистично достовірно інгібують репродукцію коронавірусу». У дослідженнях відзначено, що діюча речовина продемонструвала придушення реплікації коронавірусу в клітинній культурі на (5-6) логарифмів або в мільйон разів. (Для довідки: високоефективним противірусним препаратом вважається препарат, який може придушити реплікацію вірусу на 2 логарифми, тобто в 100 разів).

 

Читайте також: COVID-19: Симптоми коронавірусу по днях

 

Відзначено, що діюча речовина істотно знижує відсоток апоптотичних клітин в порівнянні з клітинами, інфікованими вірусом практично більше ніж в 2 рази, чим і рятує половину клітин, уражених вірусами, від гибелі. А значить, рятує від смерті і людину!

Тобто, йдеться про ймовірну можливості препарату гальмувати розмноження коронавірусу в організмі.

У звіті повідомляється, що роботи в лабораторії тривають.

Довідка: Препарати з діючою речовиною протефлазід зареєстровані як противірусні засоби прямої дії (АТС J05A), засоби етіотропної дії (впливають на збудник захворювання, не тільки на симптоми). Названа діюча речовина діє на РНК і ДНК-віруси – блокує їх певні ферменти.

Відпускається в аптеках за рецептом лікаря.

 

Читайте також: Іран використовуватиме український препарат для лікування коронавірусу

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.