COVID-19: Симптоми коронавірусу по днях

COVID-19: Симптоми коронавірусу по днях

Китайські медики розповіли, як протікає захворювання, викликане коронавірусом, по днях. Про це повідомляють Daily Mail і Business Insider.

За основу дослідження були взяті історії хвороб пацієнтів  лікарні Чжуннань Уханьского університету, які поступали в лікувальний заклад після 29 грудня 2019 року, а виписалися або ж померли до 31 січня 2020 року.

Зазвичай, період від початку хвороби до одужання становив в середньому 22 дні. Інша команда вчених з Ухань доповіла, що хвороба може прогресувати від легкого кашлю до серйозних респіраторних проблем лише за вісім днів.

Також, наголошується, що перші симптоми проявляються не відразу після інфікування. Людина може бути вже заражена, але не відчувати жодних ознак хвороби протягом п’яти або навіть більше днів. Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров’я уточнили, що інкубаційний період захворювання складає від 1 до 14 днів. Це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби. Відповідно до більшості оцінок, тривалість інкубаційного періоду COVID-19 коливається в межах від 1 до 14 днів і найчастіше становить близько п’яти днів.

Дослідження майже 140 пацієнтів у лікарні Чжуннань Уханьского університету виявили типові  симптоми, пов’язаних з COVID-19. Приблизно у 99% пацієнтів була висока температура, більшість відчувала втому і сухий кашель. Близько третини також відчували біль у м’язах і утруднене дихання.

Типові симптоми

День 1-4. У перші дні після зараження частим симптомом є підвищена температура. У деяких вона може супроводжуватися болем у м’язах, сухим кашлем, нудотою і діареєю. Медики попереджають, що початок хвороби може протікати в досить м’якій формі, через що пацієнти помилково думають, що це не може бути чимось серйозним.

День 5-6. У пацієнтів починається ускладнене дихання, особливо у літніх людей з вже існуючими проблемами зі здоров’ям.

День 7. На цьому етапі проблеми з диханням істотно посилюються. Між тим дослідження показує, що у більшості заражених в цей період симптоми слабшали.

День 8-9. У пацієнтів, які важко переносять інфекцію (близько 15% від числа всіх захворілих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому: легені вже не могли належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи.

День 10-11. Вищевказана категорія пацієнтів надходила в реанімацію. До інших симптомів додавалася біль у животі.

День 12. Пацієнти починають одужувати, температура знижується.

День 17. До цього часу видужуючих зазвичай виписували.

 

Зазначається, що підвищена температура, один з перших симптомів, COVID-19 зазвичай зберігалася протягом 12 днів. А кашель міг тривати довше.  45% пацієнтів все ще кашляли після виписки. Задишка (або диспное) найчастіше припинялася через 13 днів у тих, що вижили. Або ж зберігалася до кінця у тих, хто помер.

 

Читайте також: Іран використовуватиме український препарат для лікування коронавірусу

 

Читайте ще: Обнадійливі результати: український вчений повідомив про можливість гальмувати розмноження коронавірусу