Коронавірус і діти. Коронавірус і люди віку 50+

Коронавірус і діти. Коронавірус і люди віку 50+

Про різницю протікання хвороби Сovid-19 у дітей і у людей старшої вікової категорії розповіли Сергій Крамарьов – завкафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені А. Богомольця, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України  та Тетяна Знаменська – заступник директора Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАН України у напрямку перинатології, доктор медичних наук, професор.

 

Коронавірус і діти

 

Діти заражаються Сovid-19 точно так само, як і дорослі. Але за всіма наявними спостереженнями, це захворювання у дітей протікає як звичайна вірусна застуда – не ускладнюється дихальною недостатністю, головними і м’язовими болями, порушеннями травної системи. Іншими словами, у дітей зазвичай немає особливих «коронавірусних» симптомів, що відзначаються у більшості дорослих. Єдина особливість – припускають, що Сovid-19 передається від дорослих дітям, а не навпаки, як це спостерігається.

Крамарьов Сергій Олександрович

«На сьогоднішній день в світі, на щастя, у дітей до 12 років не зафіксовано жодного смертельного випадку, – підкреслює доктор Крамарєв. – Навіть у новонароджених – в Китаї, де перехворіло 9 новонароджених, і в Великобританії, де випадок захворювання зафіксовано у одного новонародженого, захворювання у всіх десяти випадках пройшло легко». Причиною такого легкого протікання у дітей Сovid-19 більшість вчених вважають потреба коронавіруса в особливому білку-рецепторі, якого мало в дитячому організмі.

«Однією з теорій є те, що місцем прикріплення коронавируса в людському організмі є спеціальні білки до ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (АПФ-2). Ця система формується до 16 років. Тому таких білків в дитячому організмі набагато менше, ніж у дорослих. А значить при попаданні в організм дитини вірусу мало місць для прикріплення », – розповідає Сергій Крамарєв.

 

Читайте також: Іран використовуватиме український препарат для лікування коронавірусу

 

До того ж, серед  теорій, що викликають довіру, незначне ураження дитячого організму Сovid-19 лікар назвав неослаблений у дітей «перехресний імунітет від звичайних коронавірусів до нового коронавірусу».

Проте, навіть легкий перебіг  хвороби у дитини підвищує ризик зараження оточення. Тому «слід максимально зменшити спілкування дітей одне з одним та іншими людьми», – радить інфекціоніст.

 

Знаменська Тетяна Костянтинівна

Лікар Тетяна Знаменська радить батькам дітей в умовах пандемії застосовувати такі методи профілактики: «Небхідно постійно ретельно мити руки протягом 20 секунд теплою водою з милом. Обробляти всі поверхні в житловому приміщенні спиртовмісними розчинами. Регулярно провітрювати кімнати. Єдина порада: жорстко дотримуватися усіх правил протиепідеміологічного захисту.

Вкрай необхідно спостерігати за самопочуттям дитини. При підвищенні температури тіла, будь-якому відхиленні від звичайного стану (сонливість, поганий апетит, зниження активності, скарги на біль в кінцівках, в горлі) необхідна консультація педіатра або сімейного лікаря.

 

Читайте також: Як вдома ефективно захиститися від коронавірусу – чек-лист від китайських лікарів

 

Додатково: необхідно забезпечити дітей збалансованим вітамінізованим харчуванням, з достатньою кількістю білків, жирів і вуглеводів. Не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі без контакту з іншими дітьми.

Для профілактики інфікування та підтримки імунної системи добре зарекомендував себе вітчизняний противірусний препарат на основі рослинних флавоноїдів – Флавовір, – який можна застосовувати дітям від народження. Під час епідемії пандемічних штамів вірусної інфекції вживати сироп в профілактичній дозі можна  до 6 тижнів », – радить професор Тетяна Знаменська.

Заступник генерального директора фармкомпанії «Екофарм» передає заступнику директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАН України у напрямку перинатології Тетяні Знам’янській гуманітарну допомогу – партію противірусного препарату «Флавовір»

 

Коронавірус і люди похилого віку. Літні люди та Сovid-19

 

Що ж стосується людей віку 50+, складний перебіг у багатьох з них Сovid-19 легко пояснити. У людей похилого віку зношені органи (насамперед, легені не такі здорові, як в молодості), трапляються важкі хронічні захворювання. Тому і переважна більшість смертей коронавірусної інфекції відзначено у людей старшої вікової категорії, особливо у тих, що палять.

«Сьогодні головне завдання полягає в тому, щоб молодь не принесла цей вірус людям похилого віку. І введений в нашій країні карантин спрямований на те, щоб захистити людей віком 50+, – впевнений професор Крамарьов. – Тому що молодь в більшості випадків хворіє не скадною формою і часто не уважні до симптомів застуди і заражають оточуючих,  ставлячи під удар найбільш вразливих. Для багатьох підвищення температури і кашель не є причиною для самоізоляції.

 

Читайте також: COVID-19: Симптоми коронавірусу по днях

Саме зараз настав  час, коли кожен повинен зрозуміти, що якщо вчасно не вжити заходів і не самоізолюватись – то матимемо таку біду, як в тій же Італії, де на думку епідеміологів, проблемі на початкових етапах не надали належної уваги, що дозволило їй розповсюдитися до таких масштабів.

Поки що ми не маємо такої високої захворюваності як в Італії, але зволікати не можна. Тому зараз на кожному з нас лежить відповідальність за дотримання запобіжних заходів », – нагадує лікар-інфекціоніст Сергій Крамарьов.

 

Читайте більше цікавої інформації на сайті