Кампанія з дискредитації Протефлазіду почалася через перспективу його безкоштовної поставки у клініки – ЗМІ

У розпал пандемії кілька блогерів, медійних осіб і навіть відомих політиків, котрі ніколи не мали жодних відносин не тільки до вірусології, але і медицини взагалі, ополчилися проти противірусного препарату з діючою речовиною Протефлазід. За кілька тижнів масованої медіа-кампанії «новоспеченим експертам» вдалося перекрутити всі факти про вірусологію, противірусні препарати  та їх дію. Повідомляє Інтерфакс-Україна.

В результаті, оприлюднена раніше наукова інформація про результати досліджень Інституту епідеміології ім. Громашевського НАМН України про те, що препарат потенційно може гальмувати реплікацію коронавірусів, була перетворена в плацдарм для жартів про «настоянку на спирту». При цьому майже ніхто не намагався поцікавитися позицією НАМН України, або розробників діючої речовини.

В інтерв’ю Оbozrevatel президент компанії “Екофарм” Анатолій Новик розповів, що причини такої «недбалості» лежать на поверхні: «Пандемія – це благодатний час для тіньових гравців фармринку. Вона обіцяє прибутки в цьому бізнесі, а бізнес у нас завжди пов’язаний з політикою. Тому правила гри ідентичні зі звичаями, що панують на політичному ринку. Конкуренція висока, ставки величезні. Природньо, що нас атакували у замовній і безглуздій кампанії. З нами не ведуть наукової дискусії. Ні фахівцям Академії медичних наук, ні нам, розробникам, ні з ким полемізувати. Адже з «того боку» жодного профільного фахівця – тільки блогери, шоумени і диванні експерти!».

Читайте також: Уляна Супрун пропонує тестувати невипробувані ліки на українцях, які хворі на Сovid-19 (відео)

Пригнічення розмноження ДНК-вірусів і РНК-вірусів є серед доведених механізмів дії препарату. А коронавірус SARS-Cov-2 – це як раз РНК-вірус. Якщо вчасно зупинити зростання максимального вірусного навантаження на організм в процесі розвитку захворювання, імунна система без перенапруги виконає своє природне завдання – синтезує імуноглобуліни і впорається з вірусом сама. Це і є головне завдання діючих речовин з прямою противірусною дією – підкреслив Новик. (Згідно з офіційним класифікатором, Протефлазід відноситься до групи J05 – «препарати прямої противірусної дії», що зазначено в Інструкції, затвердженій МОЗ).

Цю властивість діючої речовини було перевірено і підтверджено саме на коронавірус вченими Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського НАМН України. «У відповідь на перші інформаційні атаки, Академією наук була опублікована доказова база (з досліджень властивостей Протефлазіду), але … Але комусь складно або не вигідно уявити, що в Україні ще жива наука», – каже Анатолій Новик.

Кампанія з дискредитації препарату з діючою речовиною Протефлазід почалася після того, як керівництво «ЕКОФАРМ» оголосило готовність безкоштовно поставляти препарат в українські клініки, перш за все для профілактики медперсоналу від зараження коронавірусною інфекцією

Читайте також: Українська історія Плаквенілу: швидка й небезпечна