В Україні на минулому тижні виявили випадки грипу типу А

В Україні на минулому тижні виявили випадки грипу типу А

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 2 зі 178 зразків матеріалів визначено віруси грипу — типу A(H3) і A не субтипований

Протягом минулого  тижня на ГРВІ захворіли 221 983 людини, із них 29,2% — діти віком до 17 років.

Інтенсивний показник захворюваності  відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу, повідомляє ЦГЗ МОЗ.

Низький рівень активності зберігається в 10 областях України та Києві В усіх інших областях зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності.

Так, у Рівненській, Кіровоградській, Житомирський, Хмельницькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській та Чернігівській областях інтенсивні показники захворюваності на ГРВІ перевищили епідемічний поріг на 7,9–22,1%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. В Сумській, Волинській, Черкаській, Тернопільській та Донецькій областях перевищення епідпорога свідчить про високий рівень інтенсивності епідемічного процесу.

Читайте ще: Суперраспространители коронавируса: кто они и чем опасны?

Зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу — за результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ та ТГРІ на минулому тижні визначено віруси грипу типів А(Н3) та A не субтипований, також виявлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи інфекцій (SARS-CoV-2, коронавiруси типу OC-43 та NL-63, парагрип, РС-віруси, риновіруси, бокавіруси, метапневмовіруси).