В Україні стартує сезон грипу

В Україні стартує сезон грипу

Офіційно він закінчиться в середині травня

Грип в цьому році обіцяє бути жорстким: він буде циркулювати разом з коронавірусом та іншими вірусними інфекціями

В епідсезоні 2020-2021 в північній півкулі, а відповідно, і в Україні, буде курсувати 4 штами грипу:

A / H3N2 «Канзас».

A / H1N1 «Брісбен».

B / Victoria «Колорадо»

B / Yamagata «Пхукет».

Так, грип в новому епідеміологічному сезоні буде поєднувати віруси обох типів – А і В. З чотирьох вірусів новими для більшості жителів України будуть два A-типу – «Канзас» і «Брісбен». Вірус грипу типу А будуть важчими і небезпечнішими.

Є припущення, що грип накриє Україну двома хвилями. Перша буде в кінці жовтня, друга – в січні

В Україні на даний момент ще немає вакцини від грипу, але вона повинна з’явитися в найближчі два тижні.

Читайте ще: Грип і астма: у лікуванні головне не зволікати

Як відомо, на грип починають хворіти раптово, в середньому протягом 48 годин. У пацієнтів спостерігається висока температура (вище 38 градусів), сухий кашель, біль у горлі, головний і м’язовий біль, втома і слабкість. Іноді грип викликає нудоту, блювоту, болі в животі, діарею. Він може викликати важкі ускладнення, а у людей з групи ризику-навіть смерть.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в минулому епідсезоні від ускладнень грипу померла 71 особа, а ось грип і пневмонія, за повідомленнями Держстату, з початку року забрали життя 3 497 людей.

Загалом на грип та ГРВІ перехворіли 4900000 жителів України – це 12,9% населення країни. З них 63% – діти до 17 років.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.