В Європі переважає фонова інтенсивність грипу

Сезон грипу не закінчується з приходом теплих днів: в Європі вірус продовжує циркулювати, але вже практично не призводить до летальних наслідків

З 25 держав, які представили дані про інтенсивність за тиждень, який завершився 3 травня, 21 повідомили про фонову і 4 (Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Ірландія і Словаччина) – про низьку інтенсивність грипу.

21 держава повідомила про відсутність активності грипу, 2 – про спорадичні випадки і 1 (Ірландія) – про регіональне поширення. Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань

За даними за тиждень, з 43 досліджених дозорних зразків 1 дав позитивний результат на вірус грипу типу В. Крім того, віруси грипу були виявлені в 16 зразках з недозорних джерел, таких як лікарні, школи, заклади первинної допомоги, які не беруть участі в дозорному епіднагляді: 8 – віруси типу А, 8 – типу В. Усі 5 субтипованих вірусів типу А належали до підтипу A (H1N1) pdm09. Жоден з вірусів грипу В не був віднесений до будь-якої генетичної лінії.

Читайте ще: Ускладнення на вуха після вірусних інфекцій дихальних шляхів

В цілому по Регіону, активність грипу почалася раніше, ніж в останні роки. Протягом сезону відзначалася спільна циркуляція вірусів грипу обох типів – А і В. При цьому циркулювали віруси підтипів A (H1N1) pdm09 і A (H3N2). Серед вірусів типу В переважна більшість склали віруси лінії B/Victoria.