В Європі переважає циркуляція грипу типу В

В Європі переважає циркуляція грипу типу В

За попередній звітний тиждень грип виявили тільки в 3 зразках, за нинішній – в 13

За тиждень, який завершився 8 листопада, в Європейському регіону 13 зразків із недозорних джерел (таких як лікарні, школи, будинки для людей похилого віку та інші установи) дали позитивний результат на вірус грипу: 5 зразків типу A і 8 зразків типу B.

Всі чотири віруси підтипу A віднесли до A (H3). Жоден з вірусів типу B не віднесли до будь-якої лінії.

Протягом тижня з 615 дозорних зразків, які перевірили на на віруси грипу, жоден не виявився позитивним, повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань.

З початку сезону 53 з 48 799 недозорних зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 29 типу A і 24 типу B. 18 вірусів типу A були підтиповані: 14 як A (H3) та 4 як A (H1) pdm09. Жоден з вірусів типу B не був віднесений до будь-якої лінії.

З початку сезону з 2160 зразків з дозорних джерел, протестованих на віруси грипу, один виявився позитивним.

В Регіоні в цілому активність грипу з початку сезону знаходиться на початковому рівні.

Читайте ще: Вакцина від грипу з рослин пройшла масштабні випробування

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в країні є ймовірність виникнення “суперінфекції”, коли грип може вступити в симбіоз з коронавірусом.

У поточному епідеміологічному сезоні в Україні будуть циркулювати: Guangdong-Maonan (H1N1), Hong Kong (H3N2), Washington (B / Victoria lineage), Phuket (B / Yamagata lineage).

Перші два штами – це віруси типу А, вони більш агресивні і можуть викликати ускладнення і навіть смерть.