В Європі реєструють випадки госпіталізації через грип

В Європі реєструють випадки госпіталізації через грип

Зараз фіксують сотні випадків грипу, але пік захворюваності ще попереду

У Європі за минулий тиждень 45 зразків з недозорних джерел дали позитивний результат на вірус грипу: 21 типу A і 24 типу B.

Переважна більшість виявлень вірусів (93%) знову була зареєстрована у Великобританії (Англія 36, Північна Ірландія 3 і Шотландія 3), повідомляє  Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань

З початку сезону 329 з 109 021 проб, які не є дозорними, дали позитивний результат на віруси грипу: 168 були типом A і 161 типом B. 33 віруси типу A були віднесені до підтипів: 24 A (H3) та 9 A (H1) pdm09. З 161 вірусу типу B тільки 2 були віднесені до будь-якої лінії (B/Victoria).

В цілому 334 зразки дали позитивний результат на віруси грипу: 5 – з дозорних джерел і 329 – із недозорних джерел.

З початку сезону було зареєстровано кілька випадків госпіталізації через грип: 10 до відділень інтенсивної терапії (9 інфіковані вірусами типу A і 1 – типом B); 3 випадки (всі віруси типу B) в палати поза відділень інтенсивної терапії з одним летальним результатом; і чотири -на основі важкої гострої респіраторної інфекції (3 інфіковані вірусом типу B і 1 – вірусом типу A).

З 35 країн і територій, які представили дані про рівень активності грипу за минулий тиждень, 30 повідомили про активність на базовому рівні, а 5 (Азербайджан, Сербія, Словаччина, Великобританія (Англія) і Україна) повідомили про низьку інтенсивність.

Крім того, Азербайджан, Португалія, Словаччина, Сполучене Королівство (Англія і Шотландія), Естонія повідомили про спорадичне поширення грипу.

Читатйте ще: Безсимптомна біда: «легка» коронавірусна хвороба у дітей виявилася підступною

Нагадаємо, експерти прогнозують, що хвиля грипу та ГРВІ накриє Україну ближче до лютого. Тоді очікується пік захворюваності.