В Європі реєструють випадки госпіталізації через грип

В Європі реєструють випадки госпіталізації через грип

Зараз фіксують сотні випадків грипу, але пік захворюваності ще попереду

У Європі за минулий тиждень 45 зразків з недозорних джерел дали позитивний результат на вірус грипу: 21 типу A і 24 типу B.

Переважна більшість виявлень вірусів (93%) знову була зареєстрована у Великобританії (Англія 36, Північна Ірландія 3 і Шотландія 3), повідомляє  Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань

З початку сезону 329 з 109 021 проб, які не є дозорними, дали позитивний результат на віруси грипу: 168 були типом A і 161 типом B. 33 віруси типу A були віднесені до підтипів: 24 A (H3) та 9 A (H1) pdm09. З 161 вірусу типу B тільки 2 були віднесені до будь-якої лінії (B/Victoria).

В цілому 334 зразки дали позитивний результат на віруси грипу: 5 – з дозорних джерел і 329 – із недозорних джерел.

З початку сезону було зареєстровано кілька випадків госпіталізації через грип: 10 до відділень інтенсивної терапії (9 інфіковані вірусами типу A і 1 – типом B); 3 випадки (всі віруси типу B) в палати поза відділень інтенсивної терапії з одним летальним результатом; і чотири -на основі важкої гострої респіраторної інфекції (3 інфіковані вірусом типу B і 1 – вірусом типу A).

З 35 країн і територій, які представили дані про рівень активності грипу за минулий тиждень, 30 повідомили про активність на базовому рівні, а 5 (Азербайджан, Сербія, Словаччина, Великобританія (Англія) і Україна) повідомили про низьку інтенсивність.

Крім того, Азербайджан, Португалія, Словаччина, Сполучене Королівство (Англія і Шотландія), Естонія повідомили про спорадичне поширення грипу.

Читатйте ще: Безсимптомна біда: «легка» коронавірусна хвороба у дітей виявилася підступною

Нагадаємо, експерти прогнозують, що хвиля грипу та ГРВІ накриє Україну ближче до лютого. Тоді очікується пік захворюваності.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.